Ünlü yıldız Yeni Zelanda’da şehit edilen Müslümanlara dua etti

Dün Yeni anda’da vicdanı ve yüreği olan tüm insanların içini acıtan bir saldırı gerçekleştirildi. Mübaraek Cuma günü yapılan alçak ve kalleş saldırıda iki ayrı camide namaz kılmak için toplanan onalrca Müslüman şehit edilirken yine onlarca Müslüman yaralandı. Yapılan bu alçak saldırıya başta Müslümanlar olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden lanetler yağdı.

SONNY BİLL WİLLAMS GÖZYAŞLARINI ZOR TUTTU

 Yeni Zelanda’da Rugby sporculuğu yapan Müslüman Sonny Bill Williams’da sosyal medya hesabından gözyaşlarıyla bu katliamı kınadı. Sonny Bill Williams Twitter üzerinden yaptığı görüntülü konuşmada “"Haberleri şimdi duydum ve duygularımı dile getirecek kelimeler bulmakta zorlanıyorum. Sadece ailelere dualarımı gönderiyorum. Görünen o ki 30'a yakın kişi hayatını kaybetti. Sadece dualarımı gönderiyorum ve Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Tüm dualarım sizinle. İnşallah, bugün camideki saldırıda hayatını kaybedenler cenette gitmiştir."ifadelerine yer verdi.

Yeni Zelandalı sporcunun videodaki konuşmasından Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen saldırıyı anlatırken gözyaşlarını zor tuttuğu gözlemlendi.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1920155/unlu-yildiz-yeni-zelandada-sehit-edilen-muslumanlara-dua-etti