Erdoğan kendini tekzip ediyor! Aldatılıyor mu aldatılmıyor mu?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke siyasetinde gündeme gelmiş bazı meselelerde aldatıldığını söylemişti. Bu çerçevede Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önceleri yapmış olduğu açıklamalarında başta FETÖ olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Barack Obama'nın ve Mesut Barzani'nin de kendisini aldatmış olduğunu ifade etmişti.

Bugün ise Gaziantep'te gerçekleştirdiği mitingde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Ne aldanan olduk, ne aldatan olduk' dedi.

Erdoğan, konuya dair yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Birkaç yıl içinde 2 tane Gaziantep’te, bir tane Nizip’te olmak üzere toplamda 2 bin 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları açıyoruz. Gaziantep’e 33 bin kişi kapasiteli bir stadyum yaptık mı? Memnun musunuz? Dedik ve yaptık. Biz ne aldatan olduk, ne aldanan olduk."

Gaziantep mitinginde yaptığı konuşmasında 'Ne aldanan olduk, ne aldatan olduk' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önceki açıklamalarıyla tezatlık oluşturdu.

ERDOĞAN KENDİ KENDİNİ YALANLIYOR

FETÖ mensuplarının kadrolara yerleştirilmesinde ve FETÖ'nün büyümesinde ciddi katkısı olan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, FETÖ konusunda aldatıldığını söylemişti.

FETÖ'ye dair bir televizyon programında yaptığı konuşmada aldatıldığını söyleyen partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamaları yapmıştı:

"FETÖ ile mücadelede eylem planı filan bunların hepsi bir tarafa da yani bizim zamanımızda büyüdüğü şeyini ben reddetmem, doğrudur. Bizim zamanımızda bunların bu tür ihanet içerisinde olmalarını başta şahsım olmak üzere hiç düşünmedik. Ama meğerse bunlar büyük bir ihanet şebekesiymiş. Aldatıldık, yanıldık."

OBAMA DA ALDATMIŞTI

Yaptığı konuşmalarda sıklıkla 'Ne aldatan olduk ne aldanan olduk' ifadeleri kullanan partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD eski Başkanı Barack Obama tarafından da aldatıldığını söylemişti.

Terör örgütü YPG ve PYD konusunda Obama'nın kendisini aldattığını söyleyen Erdoğan, konuya dair şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bakınız Sayın Obama döneminde bizim bir de Zeytinlik harekâtı vardı. Zeytinlik harekâtında da ne yazık ki Obama orada bizi aldattı."

ALDATANLARDAN BİRİ DE BARZANİ'YDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde yapılan bağımsızlık referandumuyla ilgili olarak da Mesut Barzani tarafından aldattığından bahsetmişti. 

Kuzey Irak'ta yapılan referanduma ilişkin yaptığı konuşmasında yanıldığını açıklayan Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Açıkçası biz son ana kadar Barzani'nin böyle bir yanlışa düşeceğine ihtimal vermiyorduk, demek yanılmışız. Alınan bu karar açıkçası ülkemize de ihanettir."

İnternet Haber Merkezi / Yavuz VURAL

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1920067/erdogan-kendini-tekzip-ediyor-aldatiliyor-mu-aldatilmiyor-mu