Yeni Zelanda şehitleri için Mescid-i Aksa’da gıyabi cenaze namazı

Gazze’deki Vakıflar ve Dini İşler Bakanlığı, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde Cuma namazı öncesi Nur Camii’ne düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Bakanlık bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, katliamı gerçekleştiren caninin ve arkasındaki güçlerin hesaba çekilmesini isteyerek, İslam ülkelerindeki imamları ve hatipleri şehitler için gıyabi cenaze namazı kılmaya davet etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, bugün Cuma namazından sonra Filistin’deki camilerde Yeni Zelanda’daki saldırıda şehit olanlar için gıyabi cenaze namazları kılındığını bildirdi.

Filistin’deki camilerde cemaatin ayrıca terör saldırısında hayatını kaybeden Müslümanlar için Allah’tan rahmet dilediği ve saldırıyı kınadığı ifade edildi.

Binlerce Filistinli bugün Mescid-i Aksa’da da Cuma namazının ardından Yeni Zelanda’daki şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Mescid-i Aksa Hatibi, Kudüs ve Filistin Diyarı Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, Yeni Zelanda’daki terör saldırısını kınadı ve şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Yahudi yerleşimcilerin ve işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları da kınayan Hüseyin, Mescid-i Aksa’nın sadece Müslümanlara ait olduğunu bir kez daha hatırlattı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919953/yeni-zelanda-sehitleri-icin-mescid-i-aksada-giyabi-cenaze-namazi