Her seçim AKP'nin kazanacağını ilan eden "anketçi ortalıkta yok"

Her seçim öncesi televizyon kanallarında AKP'nin kazanacağına yönelik anket sonuçlarını açıklayan Andy-Ar Araştırma Şirketi'nin sahibi Faruk Acar, bu seneki yerel seçimler öncesi hiçbir televizyon programına katılmaması dikkatlerden kaçmadı. 

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi tek bir programa bile katılmayan ünlü anketçi, ortalıklarda gözükmüyor. Son yıllarda televizyon programlarına çıkan ve anket sonuçları açıklayan Andy-Ar Araştırma Şirketi'nin sahibi Faruk Acar, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, alışılanın aksine hiçbir televizyon kanalında görünmedi.En son 29 Ekim 2018'de, Habertürk gazetesinden Kübra Par ile bir söyleşi yapan Acar, “MHP desteği olmazsa AK Parti büyükşehirlerin bazılarını kaybetme potansiyeli taşıyabilir” diyerek ittifaka işaret etmişti. 31 Mart Yerel seçimi yaklaşırken her seçimde anket sonuçları açıklayan Acar, bu seçimler öncesi anket sonuçları paylaşmadı. Hatırlanacağı üzere Faruk Acar, 24 Haziran Seçimleri öncesi televizyon ekranlarına çıkmış ve anket sonuçlarını kamuoy ile paylaşmıştı. Paylaştığı anket sonuçlarında ise AKP'nin önde olduğunu dile getirmişti.

Faruk Acar, Fenerbahçe Başkanlığını Ali Koç'a karşı kaybeden Aziz Yıldırım'ın da seçim sürecinde danışmanlığını yürütmüştü...

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919922/her-secim-akpnin-kazanacagini-ilan-eden-anketci-ortalikta-yok