Seçim iddiası: Ankara bitti zaten, İstanbul'da da İmamoğlu öne geçti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, 31 Mart yerel seçimine yönelik çalışmaları değerlendirdi.

Koray Aydın, seçime az zaman kaldığını ifade ederek bu seçimde, uzun zamandır Türk siyasi hayatında yaşanmayan şeyler olduğunu belirtti.

Aydın, "Sanki bir mahalli seçim değil de harbe giriyoruz. Böyle bir iklim, dil, üslup var. Ayrıştıran, bölüştüren, herkesi birbirine düşüren, en ağır suçlamaları insafsızca yapan, söylediklerinin doğru olmadığını kendisi bildiği halde bunu her gün tekrarlayan ve vatandaşın üzerinde eline geçirdiği devlet gücü ve kudretini bir sopa olarak kullanan bir anlayışla karşı karşıyayız. Aslında millet olarak bunu hak etmiyoruz" diye konuştu.

"AKP KİLİT İLLERDE OY KAYBETTİ"

Koray Aydın, "Bana göre, Ankara bitti zaten. Şimdi Ankara'nın kaybedildiğini görünce nasıl çirkin ayak oyunlarına başvurulduğunu bütün Türkiye görüyor. İstanbul'da da Sayın İmamoğlu öne geçti, ben arayı daha da açacağını düşünüyorum. Çünkü halka sempatik geldi, sevdi. 'Bu iş tuttu' demek, doğru olur. İzmir'in zaten sonucu belli." diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Bursa'da AK Parti geriye düştü. Zaten bu kadar feryat, figan, bağırmanın artık tehdit dili oluşturulmasının ardında bu gerçekler var. Burada da anketlerde Muhittin Böcek'in önde olduğunu biliyorum. Arkadan gelip, öne geçenlerin her zaman kazanacağını düşünürüm siyasette. Halk kabulü oluşmuş demektir. Sadece buralar değil, Türkiye'nin kilit bütün illerinde ciddi oy kaybedileceğini ve buraların kaybedileceğini düşünüyorum."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919832/secim-iddiasi-ankara-bitti-zaten-istanbulda-da-imamoglu-one-gecti