Bakan Varank, Yeni Zelenda'daki vahşeti beka konusuna bağladı

İslam alemi, Brenton Tarrant isimli teröristin Yeni Zelenda'da iki camiye silahlı saldırısı sonucu 49 Müslümanın hayatını kaybetmesinin derin acısı içindeyken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuyu Türkiye'deki seçimlere indirgedi ve beka konusuna bağladı.

Bütün İslam alemi Yeni Zelenda'da yaşanan vahşetin acısını yaşarken, Türkiye'de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın konuyu siyasete bağlaması büyük tepki çekti.

YENİ ZELENDA'DAKİ VAHŞETİ SİYASETE ALET ETTİ

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen "Sektörel sorunlar ve çözümler" konulu toplantıda konuşan Varank, Yeni Zelanda'da yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Müslümanların bayram günlerinden biri olan Cuma gününde yaşanan vahşeti iç siyasete alet eden Varank'ın açıklaması şöyle:

"(Yeni Zelanda'daki camilere saldırı) Sayın Cumhurbaşkanımız sıklıkla bir beka meselesinden bahsediyor. Bazıları 'bu beka meselesi' neymiş diyorlar ama işte bugün bunun ne olduğunu görmüş olduk. Bizim buradaki mesuliyetimizden, bu topraklardaki mevcudiyetimizden yüzyıllardır rahatsız olanlar var. Onun için yerli yersiz ülkemize ve Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar. Ama ben biliyorum ki sizler her zaman devletimizin, milletimizin, bayrağımızın yanında olacaksınız ve her zaman Sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaksınız."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919689/bakan-varank-yeni-zelendadaki-vahseti-beka-konusuna-bagladi