AKP'li isim haddini aştı: AKP'ye oy ver Cennet'in anahtarı cebinde

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi AKP'den itikadi manada sıkıntılı ifadeler geliyor.

Geçtiğimiz haftalarda AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Belediye Başkanı Adayı Hilmi Bilgin'e oy isterken "AK Parti'ye oy vermek yarın ruz-i mahşerde (kıyamet günü) beraat belgelerinizden (kurtuluş) biri olacak diye düşünüyorum" açıklamasında bulunmuştu.

Yine AKP'de milletvekilliği yapmış olan Mehmet Metiner, Adıyaman'da yaptığı konuşmada kamu kurumlarında çalışan seçmenlere yönelik tehditvari açıklamalarda bulunarak "Ak Parti davamıza karşı bayrak sallarlarsa, başkalarının safında bize yumruk sıkarlarsa ertesi gün kendilerini başka yerlerde bulurlar." demişti.

Bir başka AKP'li isim Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise partisinin seçim çalışmasında Ordu'nun Çamaş ilçesinde yaptığı konuşmasıyla ezana büyük saygısızlık yaptı. Yediyıldız'ın konuşmasının hararetlendiği esnada ezan okunmaya başlandı. Konuşmasını ezan okunduğu esnada durduran AKP’li vekil alaycı bir konuşmayla “Belediye Başkanım devam et diye emretti. Fetvayı verdi devam ediyorum” demişti.

"CENNET'İN ANAHTARLARI CEBİNİZDE"

AKP'li isimlerin yaptığı skandal açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz seçimde AKP'den aday adayı olduğu sırada yağmurun yağmasını AKP'ye bağlayarak "Allah buna emir vermiş, önceki hükümet dönemlerinde kıtlık vardı. Erdoğan'la AKP geldi 24 saat yağmur yağıyor" açıklamasında bulunan Mustafa Göktaş, bu açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Göktaş, katıldığı bir programda "AKP’ye oy verin cennetin anahtarı cebinizdedir" ifadelerini kullandı. AKP'li işadamı Mustafa Göktaş, Şanlıurfa'da şu açıklamada bulundu:

"Türkiye’nin 81 il için ve 31 Mart sabahı AK Partiye oy verin, mühürlerinizi AK Partiye Evet’e basın ve Recep Tayip Erdoğan’a oy verin ve oy verdikten sonra Cennet’in anahtarı cebininizdedir."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919561/akpli-isim-haddini-asti-akpye-oy-ver-cennetin-anahtari-cebinde