Meteoroloji'den hava durumu uyarısı: Kuvvetli yağış ve kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yayımladığı hava durumu tahmininde hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağını belirtti. Sabah saatleri itibariyle Akdeniz ve Ege Bölgesi için kuvvetli yağış ile birlikte ani sel ve su baskını uyarısında bulunan Meteoroloji, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olacağını duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu havanın etkili olacağı tahmininde bulundu. Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tekirdağ şevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

hava-durumu-meteoroloji.png?

Yağmur ve sağanak yağışın Ege kıyıları, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü şeklinde olması bekleniyor. İzmir, Aydın, Muğla, Adana, Osmaniye, Hatay, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Diyarbakır ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli (30-60 kg/m2) olması bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Marmara, İç Ege ve Batı Karadenizin iç kesimlerinde gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Ülkemizde rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batı ve güney doğusunda rüzgarın kuvvetli ve saat 30-50km hızla eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU

İstanbul'da bugün hava durumunun parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Megaşehirde yağışın bugün hafif sağanak yağışlı olacağı belirtilirken gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. İstanbul'da günün en yüksek sıcaklığının ise 11 derece olacağı tahmin ediliyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919537/meteorolojiden-hava-durumu-uyarisi-kuvvetli-yagis-ve-kar-geliyor