Seferler Mescid-i Aksa için

Mirasımız Derneği, Sultan Selahaddin’in Mescid-i Aksa’yı canlı tutmak için başlattığı “Beyarık Seferleri”ni “Aksa için seferdeyiz” sloganıyla güncelledi. Mirasımız Derneği, kiraladığı onlarca otobüs ile Kudüs’ün kenar mahalleleri ve civarındaki şehirlerde ikamet eden Müslümanları ücretsiz olarak Kudüs’e taşıyor. Bu sayede hem Mescid-i Aksa’da gün içerisinde bulunan Müslümanların sayısı artmış oluyor hem de gelen ziyaretçiler alışveriş yapmak suretiyle Kudüslü Müslüman esnafa destek oluyor.

İSRAİL, MESCİD-İ AKSA’YI YALNIZLAŞTIRMAK İSTİYOR

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammet Demirci, zaten faaliyette olan bu projenin artık daha da önemli olduğunu vurgulayarak, “İsrail, Mescid-i Aksa’yı yalnızlaştırmak istiyor. Son yıllarda artan Türk ziyaretçi sayısı onları endişeye sevk etti. Artık Türkiye’den giden ziyaretçilere yılda sadece bir kez vize verecekler. Ayrıca tur şirketlerine de ağır yaptırımlar uyguluyorlar. Amaçları Müslümanları Kudüs’ten, Mescid-i Aksa’dan uzak tutmak.” diye konuştu.

“Aksâ İçin Seferdeyiz”  sloganı ile düzenlenen otobüs seferlerine katkı bedeli 50 TL olarak belirlendi. Detaylı bilgi edinmek isteyenler www.mirasimiz.org.tr web adresine başvurabilir veya 0212 524 01 01 no’lu telefondan dernek merkezini arayabilirler.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919344/seferler-mescid-i-aksa-icin