“Miraç, her yıl Kudüs haftası olarak kutlansın”

Mirasımız Derneği Kudüs ve Filistinliler için önemli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yayınladığı basın açıklamasıyla ‘Kudüs Haftası’nın kutlanması gerektiğinin altını çizen Mirasımız Derneği, Kudüs hakkındaki son gelişmeleri paylaştı.

Uzun yıllardır Kudüs ve Filistinliler için çeşitli yardım faaliyetleri düzenleyen Mirasımız Derneği, bir basın açıklaması yayınladı. Mirasımız Derneği tarafından yapılan basın açıklamasında, Miraç Kandili’nin içinde bulunduğu haftanın her yıl Kudüs Haftası olarak kutlanması gerektiğinin altı çizildi.

“KUDÜS ADINA YÜKSELECEK KUVVETLİ BİR SES İSRAİL’İ DURDURMAYA YETECEKTİR”

Müslümanların kutsal beldesi, peygamberler yurdu, Miraç’ın ilk basamağı Mescid-i Aksa’yı bağrında barındıran Kudüs’ün zor günler geçirdiği ifade edilen basın açıklamasında, “İsrail, son aylarda Mescid-i Aksa’yı birçok kez kapatarak Müslümanların tepkisini ölçmüştür. Bu durum alışkanlık haline geldiğinde korkarız ki Mescid-i Aksa, tıpkı Hz İbrahim’in kabrinin bulunduğu El Halil Camii’nde olduğu gibi bir oldubitti ile ikiye bölünecektir. İsrail’in gerek Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin, gerekse Kudüs’ü İslamsızlaştırma yönünde attığı adımların zirve yaptığı bu günlerde ülkemizden Kudüs adına yükselecek kuvvetli bir ses İsrail’i durdurmaya yetecektir” açıklamalarına yer verildi.

“KUDÜS’ÜN ÖZGÜRLÜĞÜNE DOĞRU ATILACAK BİR ADIM”

Basın açıklamasında ‘Kudüs Haftası’nın önemine değinilerek, “Kudüs’ün İslam’a ait olduğu gerçeğinin insanlığın idrakine sunulması adına yapılacak her türlü eylem Mescid-i Aksa’nın rahat nefes almasına ve Kudüs’ün özgürlüğüne doğru atılacak bir adımdır. Bu adımlardan biri de Miraç Kandili’ne denk gelen haftaların ‘Kudüs Haftası’ ilan edilmesidir. Müslümanların Kudüs’e sahip çıkmaları ve Kudüs bilincinin en üst düzeyde tutulması için ülkemizde her yıl kutlanan Miraç Kandili’nin denk geldiği haftanın ‘Kudüs Haftası’ olarak kutlanmasının isabetli bir karar olacağı kanaatindeyiz. Miraç gecelerinde camilerde yatsı namazından sonra kandil kutlamalarının yanı sıra haftaya yayılacak şekilde, miracın yurdu Kudüs’ü de konu edinen etkinliklerin camilerde, okullarda ve kurslarda işlenmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu manada ilgili makamların gerekli adımları atmalarını milletimiz ve Kudüs adına talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919343/mirac-her-yil-kudus-haftasi-olarak-kutlansin