Erbakan, ütopik düşler kuran bir teorisyen değildir

AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi Berlin Teşkilatı’nın düzenlediği Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programına katıldı. Turhan, programda yaptığı konuşmada önemli değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisi Berlin Teşkilatı’nın düzenlediği Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programında konuşan AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ütopik düşler kuran bir teorisyen değildir. İnsanlığın mevcut sömürü çarkından nasıl çıkacağını hem planlamış hem de bu planın işleyişi için gerekli adımları atmıştır” dedi.

İSLAM COĞRAFYASI İNGİLTERE VE FRANSA’NIN KONTROLÜNE GİRDİ

İslam coğrafyasının içinde yaşadığı durumun nedenleri ile ilgili konuşmasına başlayan, son yüzyıl içerisinde insanlığın iki dünya savaşına tanıklık ettiğini söyleyen Turhan, “Birinci Dünya Savaşı yirmi milyon kadar askerin ölmesi ya da akıbetinin bilinememesiyle, bir o kadar da askerin yaralanmasıyla neticelendi. Bu savaşın ardından Osmanlı Devleti tasfiye olundu, İslam coğrafyası İngiltere ve Fransa’nın kontrolüne girdi.

2. DÜNYA SAVAŞI SONRASI İSLAM ÂLEMİ DAHA DA PARÇALANDI

Birinci Dünya Savaşı’nın üzerinden yirmi beş yıl geçmeden İkinci Dünya Savaşı patlak verdi. Bu savaşta da seksen milyonu aşkın insan yaşamını yitirdi. Savaşın akabinde Milletler Cemiyeti’nin yerini ABD, İngiltere, Fransa, Rusya (SSCB) ve Çin’in tartışılmaz ayrıcalıklı olduğu Birleşmiş Milletler alırken Filistin topraklarında bugün dahi sınırları belli olmayan bir İsrail Devleti ilan edildi. İslam coğrafyasının parçalanmışlığı daha bir perçinlenirken Müslümanların yaşadığı topraklar ve İslam ülkeleri bu beş ülkenin denetimi altına girdi.”

TÜM İNSANLIK MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARINDA KURTULUR

Tüm insanların Milli Görüş iktidarı ile sömürü düzeninden kurtarılacağını kaydeden Turhan, “Çünkü Milli Görüş, insandan topluma, topraktan ormana,  meskenden ekolojiye, temel hak ve hürriyetlerden özgürleşerek bir arada yaşamaya, gezegenimizden evrene iyinin, güzelin, doğrunun, faydalının ve adil olanın bir dayatma değil ama bir teklif olarak yeniden inşasıdır. Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ütopik düşler kuran bir teorisyen değildir. İnsanlığın mevcut sömürü çarkından nasıl çıkacağını hem planlamış hem de bu planın işleyişi için gerekli adımları atmıştır” dedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919342/erbakan-utopik-dusler-kuran-bir-teorisyen-degildir