Adıyaman ‘değişim’ diyor!

Tarihinin en farklı seçim sürecini geçiren Türkiye, iki hafta sonra sandık başında olacak! Ülkenin her tarafında genel olarak vatandaş seçimlerden bıkmış bir görüntü sergilese de oy vermeyecekleri partiyi kafalarında netleştirmiş durumda! Ancak mahalli seçimler olması nedeniyle her bölgenin seçimden ve adaydan beklentileri de dolayısıyla farklı oluyor! Her bölgeyi ve ili kendi yerinde görmek ve değerlendirmek için Millî Gazete olarak bu seferki durağımız barışın simgesi Komagene’nin diyarı Adıyaman…

Geçmişten beri Milli Görüş partilerine gönül veren ve destekleyen Adıyaman halkı, 2002’den beri ise AK Parti’ye şartsız, koşulsuz destek verdi! Kentin AK Parti’ye büyük desteğine rağmen ne yazık ki aynı karşılığı ve ilgiyi göremedi! Her seçimde yüzde 60’lar civarında kentten destek alan AK Parti’yi kentte tarihinin en zor seçimi bekliyor! Çünkü Adıyaman halkı, iktidardan sosyal ve ekonomik yatırımlar alamadığı gibi 30 bin ailenin geçim kaynağı olan tütünü de AK Parti iktidarında kaybetti! Yaklaşık 200 bin kişinin karnını doyuran tütünün de duman olması AK Parti’nin Adıyaman’daki kredisini tüketti!

ADIYAMAN, HUZURU SAADET’TE BULACAĞINDAN EMİN!

Adıyaman’daki dengeler 31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti aleyhine değişirken, halk ise geçmişte olduğu gibi yine Milli Görüş’ün partisi Saadet’te huzur bulacağından emin! Çünkü Saadet Partisi’nin Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ahmet Faruk Ünsal’ın hem eski milletvekili hem de Milli Görüş’ün tanınan ve sevilen simalarından MSP Milletvekili Abdurrahman Ünsal’ın da oğlu olması onu 1-0 öne geçiriyor! Her sesin ve kesimin adayı olan Ünsal’ın adaylığı kentteki herkesin dilinde! AK Parti’ye büyük bir kızgınlığı olan Adıyamanlılar, Ünsal’ı belediye başkanı yapmaya kararlı!

KIRIK KARNE İLE TEMİZ BİR GEÇMİŞ YARIŞIYOR!

Kentin genelinde Ünsal’a olan teveccüh hem sokaktaki vatandaşın yüzüne hem de anketlere yansıyor! Mahallede, sokakta, çarşıda vatandaşla kucaklaşan Ünsal’a sevgi ve ilgi çok büyük! Vatandaş, 15 yıldır Adıyaman’a elle tutulur hiçbir faydası dokunmayan iktidar adaylarının sözlerine kesinlikle inanmıyor! İktidarın karnesinin kırıklarla dolu olmasına karşın Ünsal ailesinin kentteki bilinirliği ve temiz geçmişi 31 Mart’ta Saadet Partisi’nin ipi göğüsleyeceğini gösteriyor!

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919339/adiyaman-degisim-diyor