Siyasî üslup bekayı tehdit ediyor! Seçim yaklaştıkça üslup dibe vurdu

Belediyeleri kazanma hırsı veya kaybetme korkusu ile siyasetteki hakaret, şantaj ve tehdit üslubu toplumsal birlik ve bekayı bozup sosyal huzuru tehdit ediyor.

İlk başlarda projeler üzerinden başlayan seçim kampanyası sürecinde siyasi üslup, ayın 31’i yaklaştıkça iyice düşmeye devam ediyor. Kötü gelen anketler, kaybetme korkusu ve kazanma hırsı 82 milyon kardeş olması gereken tolumu kutuplaştırmaya devam ediyor.

İlk önce gazetecileri tehditle başlayan, daha sonra siyasetçilere yönelen, karşı ittifaktaki parti ve seçmenleri “Sokakta gezemezler” diyecek hale gelen üslupsuzluk sorunu, toplumun birlik ve bekasını tehdit noktasına vardırdı. Milletimizin en kutsal ortak değeri olan ezanın bile bir avuç kendini bilmezin tavırları bahane edilerek tartışma konusu yapılması, karşı parti ve adaylara iftiraların kamuya saçılması toplumu rahatsız ediyor. Rakip görülen partinin genel başkanının hapisle tehdit edilmesi ve çek senet tartışmalarından sonra yargının devreye girip girmeyeceği merak ediliyor. Siyasetçilerin birbirlerine yönelik tehdit, şantaj ve hakaretleri ise kendilerinden çok toplumu bölüyor. Üsluptan rahatsız olan seçmen ise, “Altı üstü bir belediye seçimi, huzurumuz bozulmadan bir an önce sonuçlansın!” diyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1919337/siyasi-uslup-bekayi-tehdit-ediyor-secim-yaklastikca-uslup-dibe-vurdu