Mahir Ünal: MHP, HDP için oy istiyor, elimizde görüntü var (Arşiv)

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde siyaset olmadığı kadar kirlendi. İktidar partisi AKP ve ittifak ortağı MHP, kendi aralarına katılmayan partilere yönelik her türlü iftirayı mübah görüyor. İttifak yapmadan seçime kendi adayları ile katılan Saadet Partisi iin HDP ile ittifak yapıyor iftirasını çekinmeden yayan AKP'li isimlere Mahir Ünal da katıldı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Elbistan'da yaptığı bir konuşmada "PKK'lılar telsizden, 'MHP ve AK Parti'nin kaybetmesi için CHP, HDP, İyi Parti ve Saadet ittifak kurmalıdır' diye anons geçiyorlar." sözleriyle yeni bir iftiranın sahibi oldu. Ünal'ın bu ifitrasına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bugün "Allah akıl fikir versin" şeklinde cevap verdi. Karamollaoğlu, "Bu kadar PKK telsizlerini iyi takip ediyordunuz da bombalar döşenirken neredeydiniz?" diye sordu.

MAHİR ÜNAL: MHP, HDP'YE OY İSTEDİ

Öte yandan Mahir Ünal'ın bir önceki seçim döneminde MHP ile ilgili söylediği sözler, bugün yeniden sosyal medyanın gündemine geldi. Arşivden çıkan görüntülerde Ünal, MHP'nin HDP için oy istediğini ifade ederek, "Elimizde görüntüler var" diyor. O dönemde ittifak ortağı olmadıkları için MHP'ye yüklenen Ünal'ın sözlerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ise bilinmiyor. Bugünkü ifitra niteliği taşıyan sözlerin sahibi olan Ünal'ın o dönemdeki sözleri de MHP'ye yönelik iftiralar olabileceği şeklinde yorumlanıyor.

7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde Habertürk Televizyonu'nda Veyis Ateş'in programına katılan Ünal, "MHP, Malatya'da HDP'ye oy istiyor. Sanayiyi gezerken 'Madem bize oy vermeyeceksiniz bari HDP'ye verin' diyor. Elimizde bunun görüntüleri var." şeklinde konuşuyor.

mahir.jpg?

Mahir Ünal'ın o dönemdeki ifadeleri (25.05.2015) hükümete yakın haber7 sitesinde yer almıştı.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1918215/mahir-unal-mhp-hdp-icin-oy-istiyor-elimizde-goruntu-var-arsiv