Fikret Orman, Şenol Güneş'i böyle ikna etti!

Süper Lig'de oynanan Beşiktaş - Atiket Konyaspor karşılaşmasının ardından siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş'in istifa etmek istediği ancak Başkan Fikret Orman'ın ikna etmesiyle vazgeçtiği öğrenildi. Karşılaşma sonrası takımı saha ortasına getirip, tribünleri alkışlatan Güneş, istifa sesleri yükselince elini sallayarak ‘tamam' işareti yaptı.

ÖZVERİLİ OLMAMIZ GEREKİYOR

Şenol Hoca'nın o anda istifa kararı aldığı ve Başkan Fikret Orman soyunma odasına gelince bu konuyu görüştüğü öğrenildi. Bu nedenle maç sonunda yayıncı kuruluşa açıklamayı normalden daha geç yapan Kartal'ın hocasını Fikret Orman'ın ikna ettiği öğrenildi. Orman, tecrübeli hocaya "Hocam taraftarın tepkisi her zaman oluyor. Bize karşı da tepkiler var. Ancak bizim özverili hareket etmemiz lazım" dedi.

BIRAKIRSAN TAKIM ZARAR GÖRÜR

Beşiktaş Başkanı Orman daha sonra, "Şu anda takımın ilk iki şansı sürüyor. Şampiyonlar Ligi kulübün geleceği için çok önemli. Takım bazen istemediğimiz skorlar alsa da iyi futbol oynuyor. El birliği ile yola devam edelim ve hedefimize ulaşalım. Şimdi görevi bırakırsan takım zarar görür" diyerek sözlerini tamamladı. Güneş de Orman'ın bu konuşması sonrasında göreve devam etme kararı aldı.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1907292/fikret-orman-senol-gunesi-boyle-ikna-etti