AGD Siyer-i Nebi yarışması ortaokul başvuruları başladı

AGD tarafından yapılan açıklamada, Peygamber Efendimizin Hayatını konu alan ödüllü "Ortaokullu Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması" için kayıtların başladığı bildirildi.

Ülkemizin 81 ilinde aynı zamanda 20 Nisan'da düzenlenecek olan sınavda öğrencileri sevindirecek ödüller de verilecek.

Sınava başvuran Ortaokul öğrencileri Mustafa Soykök’ün kaleminden "En Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)" adlı kitaptan yarışmaya tabi tutulacak. Öğrenciler kitaplara Anadolu Gençlik Derneği İl ve İlçe Temsilciliklerinden ulaşabilecek.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler için; Türkiye geneli birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin TL ödül verilecek. Aynı zamanda ödüllerin erkek ve kızlar arasında ayrı ayrı derecelendirme yapılarak verileceği öğrenildi.

GENÇLİĞİMİZE EN İYİ ÖRNEK PEYGAMBER EFENDİMİZ’DİR

siyer-afisi-5.jpg?

Gençliğin bir ülkenin maddi ve manevi kalkınmasında önemli bir rol üstlendiğini belirtilen açıklamada, “Biz gençliğimizin örnek olmasını, önder olmasını arzuluyoruz. Bunun için de en büyük örneği ve önderi gençlerimize Peygamber Efendimizi gösteriyoruz.” Gençlik bir ülkenin motor gücüdür. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde önemli bir unsurdur. Biz gençliğimizin örnek olmasını, önder olmasını arzuluyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Bu ülkenin gençliğini şuurlandırmak ve milletine faydalı hale getirmek bizim en büyük vazifemizdir. ” Anadolu Gençlik Derneği kurulduğu günden bu yana gençliği merkezine alarak insanlığa hayırlı hizmetlerini sürdürmektedir. Bizim tek derdimiz kendisinin, ailesinin ve ülkesinin geleceğine sahip çıkan bir gençlik yetiştirmektir. Rabbimiz güç ve kudret verdiği müddetçe bu uğurda çalışmayı sürdüreceğiz.”

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1906323/agd-siyer-i-nebi-yarismasi-ortaokul-basvurulari-basladi