AKP ile MHP arasında çöp toplama krizi: Sert restleşme

Rize'ye bağlı Muradiye Belde Belediye Başkan adayı Musa Süreyya Balcı, katıldığı bir televizon programında Cumhur ittifakına zarar veren açıklamalarda bulundu.

musa-sureya-balci.jpg?

Katıldığı yerel televizyon kanalında 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin açıklamlarda bulunan Musa Süreyya Balcı'nın MHP'yi hedef alan sözleri Cumhur İttifakı'nda krize neden oldu. Muradiye'de Cumhur İttifakının olmadığını ve bir rekabetin söz konusu olduğunu söyleyen Balcı, program sunucusunun "Belediyeyi MHP alırsa hizmet yapamaz mı?" sorusuna "Çok zor. Ben şu anki bütçemizle bir muhalefet partisi belediyesinin çöpü bile toplayacağına inanmıyorum." şeklinde cevap verdi.

Sözlerine Rize Belediyesine verdiği çöp parasıyla devam eden Balcı, "Muhalefet partisi Muradiye'de nufüs başına gelen parayla çöpü bile toplayamaz" dedi. Balcı'nın yaptığı açıklamalar MHP tabanında tepki çekerken, AKP'li yetkililerin Balcı'nın açıklamalarına ne tepki vereceği merak konusu oldu.

MHP'DEN SERT CEVAP: FİTNE VE NİFAK DOLU BİR AÇIKLAMA

MHP Rize Merkez İlçe Başkanı Ali Erhan Cerrah, Balcı'nın "MHP gelirse çöp bile toplayamaz" şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Balcı'nın açıklamalarının "nifak ve fitne" dolu olduğunu dile getiren Cerrah'ın açıklaması şöyle:

ali-erhan-cerrah.jpg?

"Fitne ruhunu sarmış, hırs ve kibir gözlerine perde indirmiş bir aklıevvel çıkmış bir televizyonda "MHP gelirse çöp bile toplayamazlar" diye bir cümle kuruyor. Lafa bakar mısınız lafa. Neresinden başlayayım. Neresinden tutayım. Nerden bakarsan bak izansızca bir açıklama. Bakınca gördüğüm kaybedeceğini anlayan birinin son çırpınışları o kadar. Herhalde koltuğundan ayrılınca ortaya çıkacak korkuları var ki böyle seviyesiz bir açıklamada bulunuyor. Hangi MHP'li belediyenin çöpü sokaklarda kalmış sormak lazım. Eğer ortada kalan bir çöp varsa o da beyefendinin fitne dolu ağzıdır. Şimdi biz burada Cumhur İttifakı derken, Rize Merkez'de, Fındıklı'da, Güneysu'da ittifakın adayları için canımızla başımızla çalışırken bu sözleri kim nasıl izah edecek? Ülkenin bekası için bir araya gelmiş Cumhur İttifakına leke sürecek bir açıklamada bulunan birinin akıl sağlığından şüphe duyamaktayız. Akıl sağlığı yerinde olmayan birinin de Muradiye gibi güzide bir beldemizde belediye başkanlığı görevini sürdürmesi söz konusu olamaz."

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1902776/akp-ile-mhp-arasinda-cop-toplama-krizi-sert-restlesme