MHP'den yeni parti önerisi: CİP kurulsun

Seçimlere Cumhur İttifakı ile katılan MHP'den teklif geldi. MHP'li bir vekil,  "Yeni bir parti kurulsun adı da Cumhur İttifakı Partisi (CİP) olsun" diyerek teklifte bulundu. MHP'li vekilin "İttifak nedeniyle kendi partime, üç hilale mühür vuramayacağım. Bu durumda AK Parti, MHP birleşsin yeni parti kuralım, adı da Cumhur İttifakı Partisi kısaca CİP olsun" önerisinde bulunduğu iddia edildi. 

31 Mart Yerel seçimlerine beraber girecek olan AK Parti ve MHP'de kafalar karışık. Muhalefet partilerinin ittifakında yapı değişse de AK Parti ve MHP 'Cumhur İttifakı' adıyla yerel seçimlere girmeye hazırlanıyor.

Gazete Duvar'ın kulis haberine göre, oy kullanacağı ilde yapılan ittifak nedeniyle ne büyükşehir belediye başkanlığı, ne ilçe belediye başkanlığı, ne de meclis üyeliği pusulasında partisine oy verebilecek olan bir MHP milletvekili gülerek, "İttifak nedeniyle kendi partime, üç hilale mühür vuramayacağım. Bu durumda AK Parti, MHP birleşsin yeni parti kuralım, adı da Cumhur İttifakı Partisi, kısaca CİP olsun" önerisinde bulunduğu kaydedildi. 

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1879612/mhpden-yeni-parti-onerisi-cip-kurulsun