"Ankaralı Mansur Yavaş'a haksızlık yapıldı diye düşünüyor"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş, katıldığı televizyon programında anket yaptırmadığını açıkladı. Yavaş, 31 Mart yerel seçimleri için yayınlanan anketler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

"Anketlere göre Ankara yarışında kim önde?" sorusuna cevap veren CHP adayı Yavaş, "Ben anket yaptırmadım. Ben anketi sokakta görüyorum. Vatandaşın karşısına gittiğinizde şöyle bir intiba var; Geçen sefer Mansur Yavaş’a bir haksızlık yapıldı gibi düşünüyorlar…" şeklinde cevap verdi.

"ANKET YAPTIRMADIK"

Yavaş, yayınlanan anketler için de "Mansur Yavaş’ın anketi diye hiç anket yayınlanmadı sadece şöyle anket yayınlandı ‘Hükümete yakın anket şirketinin yaptığı ankete göre’ diye anketler açıklandı. İlçe adaylarımız belli olduktan sonra mutlaka anket yaptıracağız" dedi.

Programın sunucusu Buket Aydın’ın, "Sağdan sola geçen bir adaya CHP ve Ankaralı seçmen neden oy versin?" şeklindeki sorusuna Yavaş şu şekilde cevap verdi:

"Geçen seçimde CHP’den aday olduğum zaman ben neysem oyum dedim ve birlikte çalıştık. Ankaralı beni Beypazarı Belediyesi’nden tanıyordu. Beypazarına yıllık 400-500 bin kişi geliyordu orada yapılanları görüyorlardı. Ankara’nın her kesiminden oy aldım. 1 milyon 400 bin kişinin bana oy verdiğini düşünürseniz Ankara’da bana bir güven var. Hedefim 2 milyon kişinin oyunu almak."

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1803077/ankarali-mansur-yavasa-haksizlik-yapildi-diye-dusunuyor