Cem Küçük, Sözcü ve Odatv için 'çete' dedi

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Sözcü ve Odatv'ye yönelik sert söylemlerde bulundu. "Türkiye gazetesi olarak işte bu Sözcü-Odatv çetesiyle ölümüne mücadele ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Küçük'ün geçtiğimiz hafta Sözcü gazetesine kayyum atanacağı şeklinde bir iddia ortaya atması hatların gerilmesine neden olmuştu. devlet bekâsının kritik bir iki aya girdiğini iddia eden Türkiye gazetesi yazarı, "Ya Türkiye Cumhuriyeti kazanacak ya da FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe teşebbüsündeki ortakları olan Sözcü-Odatv çetesi." diyerek iki yayın organını doğrudan hedef aldı.

Sözcü ve Odatv hakkında "Baader-Meinhof çetesi" benzetmesinde bulunan Küçük, "Bunlar Kemalist görünümlü komünistlerdir." dedi.

İşte Cem Küçük'ün "Sözcü-Odatv çetesinin kriminal ilişkiler ağı" başlıklı yazısından kesitler:

Soner Yalçın liderliğindeki Odatv örgütünün gerçek siyasal ideolojisinin dinimize düşman olan bir komünist ideoloji olduğu DEVLET tarafından tespit edilmiştir. Yani bunlar Kemalist görünümlü komünistlerdir. Samimi Atatürkçü yurttaşlarımızı DEVLET bu çeteden dikkatle ayrıştıracaktır. Herkes müsterih olsun.
Nasıl ki PKK terörünün siyasi kolu mücrim HDP ile bu partiye oy veren yurttaşlarımız aynı değilse Sözcü-Odatv çetesiyle samimi Atatürkçü olup bu çete tarafından kandırılan yurttaşlarımız da aynı değildir. Sözcü-Odatv çetesi FETÖ üyesi olmamakla birlikte FETÖ’ye yardım ve yataklık suçunu defalarca işlemiştir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcımız İrfan Fidan ve diğer kahraman savcılarımız bu gerçeğin kanıtlarını ortaya koymuştur. DEVLET her türlü çete ile ve terör örgütünün siyaset ve medya koluyla mücadele eder. HUKUK da gereğini yapar. Hangi pozisyonda olursa olsun ister siyasetçi, ister belediye başkanı, ister gazeteci olsun bir çeteye yardım yataklık eden herkes bedelini öder.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1792117/cem-kucuk-sozcu-ve-odatv-icin-cete-dedi