CHP: İYİ Parti dışında hiçbir partiyle ittifakımız yoktur

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İYİ Parti'nin dışında hiçbir siyasi partiyle gizli ya da açık ittifak yapmadıklarını belirtti.

Özkoç, Meclis'te gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

HER ŞEYİ MİLLETİMİZ ÖNÜNDE YAPIYORUZ

HDP'nin 7 ilde aday göstermemesinin CHP'ye destek olarak yorumlandığına ilişkin değerlendirmesi sorulan Özkoç, "Başka bir siyasi partiden bahsediyoruz. Bugün ittifak yaptığımız siyasi parti İYİ Parti'dir. Onun dışında başka hiçbir siyasi partiyle gizli ya da açık ittifakımız yoktur. Yaptığımız her şeyi şeffaf, milletimizin gözü önünde yapıyoruz. Başka bir siyasi partinin aldığı kararın döndürülüp de CHP için bu şekilde yorumlar yapılmasının kastı aşan yorumlar olduğunu düşünüyoruz." dedi.
CHP'den yeni istifaların geleceği yorumlarının hatırlatılması üzerine Özkoç, şunları kaydetti:

"Biz aday adayı sürecinde elimizden geldiği kadar hem anketler hem sivil toplum örgütleri ve kanaat önderlerinin görüşleri hem de parti meclisimizin ve MYK'mızın değerlendirmeleri doğrultusunda karar alıyoruz. Her kararın yüzde yüz herkesin içine siniyor olması mümkün değildir. İçine sinmeyen arkadaşlarımız elbette olacaktır. Kişisel kararlar almışlardır, eminim oturup düşündüklerinde onlar da bizlere hak verecekler ve CHP'nin ilkeleri doğrultusunda yürümeye devam edeceklerdir."

Ömer Çelik: İttifak CHP tabanında karşılık bulmaz

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1790813/chp-iyi-parti-disinda-hicbir-partiyle-ittifakimiz-yoktur