Mansur Yavaş, son anket sonuçlarını açıkladı

31 Mart Yerel Seçimleri için CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Mansur Yavaş, FOX Tv'de İsmail Küçükkaya'nın sorularına cevap verdi. Yavaş, önceki gün Tv5'te Çağlar Cilara'ya anketlerle ilgili yaptığı ve çok konuşulan sonuçları tekrarladı.

"10 PUAN ÖNDE OLDUĞUM GÖRÜLÜYOR"

İYİ Parti'nin de aday çıkarmayarak desteklediği Mansur Yavaş, en son anketlere göre önde olduğunu yineledi. Yavaş, "Durum bugün itibarı ile önde olduğum. Bunu ben söylemiyorum, anketi açıklayanlar söylüyor. Amacımız bu durumu muhafaza edip farkı daha da açmak istiyoruz. Ankaralı kararını vermiş. Ankara sokaklarında vatandaşın arasına giriyorum bunu görüyorum" dedi.

Ankara'da kim önde? Mansur Yavaş Tv5'te açıkladı

"SON SEÇİM SONUÇLARI ŞAİBELİ OLDUĞU İÇİN ANKARALILARIN İÇİNE SİNMEDİ"

2014 seçimlerinde şaibe olduğunu ve Ankaralıların içine sinmediğini ifade eden Yavaş, şöyle konuştu:

"Ben iki defa Ankara'da seçime girdim ikisinde de oylarımı artırarak kaybettim. Son seçimde de seçimin sonucu şaibeli olduğu için Ankaralıların içine sinmedi. YSK bazı sorularımıza cevap vermedi. Ben öndeyken ekranlar durdu. Halen Çankaya'dan sonuçlar geliyordu, sabah bir uyandık işler değişmiş. 2014 yerel seçimlerinde, Sayın Gökçek'in bir yanında adalet bakanı, bir yanında içişleri bakanı vardı, röportaj veriyorlardı."

"ÖZHASEKİ YETMEDİ İKİSİ BİR GELİYOR"

Belediye Başkanı iken görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek'in geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalnda kendisine yönelik iddialarını da değerlendiren Yavaş, "Özhaseki ile aramızdaki seçim yarışını halk değerlendirecek. Kendisini Tarihi Kentler Birliği'nden tanıyorum, o kadar. Ben kendisinden daha iyi belediye başkanlığı yaparım. Ben Ankara'yı biliyorum. Melih Gökçek, sanki Özhaseki benimle yarışamaz gibi çıkıp ortaya çıkıyor. Biri yetmedi, ikisi birden yarışıyor gibi. Benim işime geliyor. Parayla sanıklar tutup konuşturmaya çalışıyorlar. Ben kirli siyaset yapmayacağım." diye konuştu.

"ÖZHASEKİ'YE SESLENİYORUM"

"Özhaseki'ye sesleniyorum" diyen Yavaş, "Benimle ilgili sosyal medya hesapları dahil, kendisi ile ilgili, belden altı en ufak bir şey olursa ben müdahale edeceğime söz veriyorum. Sadece yapılan bazı yatırımların değerinin olmadığını, göreve geldiğimizde bunları değerlendireceğimizi söyledik. Cama taş atan çocuklar gibi davranıyor. Puanımı 3-5 puan düşürecekmiş, 30 puan düşür. Neden açığa alındığı hiçbir zaman söylenmedi. Kendi partisi tarafından ciddiye alınmadı. Ben bir şeyler biliyorum. Kendisini muhatap almayacağım. Bunun için konuşmak istemiyorum." şeklinde konuştu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1790157/mansur-yavas-son-anket-sonuclarini-acikladi