Benzin ve LPG'ye indirim geliyor! İşte yeni fiyatlar

Yarından itibaren geçerli olmak üzere LPG ve benzin fiyatlarına indirim yapılması bekleniyor. Akaryakıt sektörü temsilcileri benzinin litre fiyatınde 11 kuruş, LPG'de ise 6 kuruşluk indirimin salı gününe kadar gelmesini beklediklerini ifade etti.

Dolar kuru fiyatının TL karşısında hafta başında 5,54 lira seviyelerini test etmesi ile bugün itibari ile düşüş göstererek 5,30 lira seviyesinin altına geriledi. Dolarda yaşana bu gerileme akaryakıt sektörüne olumlu yansıdı. Sözcü gazetesinden Derin Gökçe'nin haberine göre, akaryakıt sektörü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, LPG’de yarın itibari ile 6 kuruş, benzinde ise salı gününden itibaren geçerli olmak üzere 11 kuruş indirim bekleniyor.

İŞTE YENİ BENZİN FİYATLARI

Salı gününe kadar gerçekleşmesi beklenen indirimin ardından İstanbul'da 6.20 lira olan benzinin litre fiyatının 6,09 liraya gerilemesi bekleniyor. Ankara'da da benzinin litre fiyatı 6,26 liradan 6,14 liraya inmesi beklenirken İzmir'de ise 6.23 lira olan benzinin litre fiyatının 6.12 liraya gerilemesi bekleniyor.

LPG fiyatları ise akaryakıt dağıtım şirketlerine göre değişiklik gösterdiğinden İstanbul ve Ankara ortalama 3,51 liradan 3,45 liraya inmesi bekleniyor. İzmir'de ise ortalama 3,49 liradan satılırken 3,43 liraya gerilemesi bekleniyor.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1785731/benzin-ve-lpgye-indirim-geliyor-iste-yeni-fiyatlar