Dünyanın bu haline razı olamayız

İnsanlığın saadeti için hak ve adalet merkezli bir dünyanın kurulmasının elzem olduğu gerçeği ile hareket eden Milli Görüşçü Kuruluşlar, Adana Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Hak ve Adalet Konferansı”nda bir araya geldi. Hak ve adalet merkezli yeni bir dünyanın kurulmasının önemine dikkat çekilen konferansa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, MİLKO Genel Sekreteri ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Millî Gazete Genel Yönetmeni ve Medya ve İletişim Derneği Genel Başkanı Mustafa Kurdaş, ÖĞDER Başkanı Hamdi Sürücü, MİLKO kuruluşlarının genel başkanları, şube başkanları, sivil toplum örgüt temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

dunyanin-bu-haline-razi-olamayiz-8-1547441889.jpg?

“MUTLAK ADALET ALLAH’IN ADALETİDİR”

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Müminler kardeştir. Kardeşler arasında düşmanlık olamaz. Toplumun inancına sarılması halinde düşmanlık son bulacaktır. Dünyanın her yerinde Müslümanlar zulüm görüyor. Çünkü küfür tek millet olmayı başarmış. Biz birlik olmaya mecburuz, birlik olmayı öğrenmeliyiz. BM raporlarına göre her gün sekiz milyon insan aç yatıyor, 30 bin çocuk ilaçsızlıktan ölüyor. Dünya böyle bir haldeyken biz razı olamayız. Bir tarafta korkunç bir israf, diğer tarafta korkunç bir zulüm... Biz bu zulme karşı durmalıyız. İnanan insanlar olarak hak ve adaleti savunmak zorundayız. Mutlak adalet Allah’ın adaletidir. O’nun düzeni en mükemmel düzendir” diye konuştu.

dunyanin-bu-haline-razi-olamayiz-3-1547441800.jpg?

HAK VE ADALET KUR’AN KAVRAMLARIDIR

Yeryüzünde değişmesi gereken bir düzen olduğunu dile getiren Millî Gazete Genel Yönetmeni Mustafa Kurdaş, kavramların işgal edildiğinin altını çizdi. Adaletin her şeyi yerli yerine koymak olduğunu ifade eden Kurdaş, “Hak ve adalet Kur’an kavramlarıdır. İşgaller ve zulümler güç ile olur. Fetihler ise hak ve adaletle olur. Fetih, kavramla başlar. Müslümanların meseleleri Batılıların kavramlarına teslim edilemez. Batılıların kavramları ile düşünüyoruz. Onların kavramları ile insanlığın sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bugün İslam Birliği önündeki en büyük engel Batılılar değil, biz Müslümanlardır. Klasik savaşlarda bombalarla, silahlarla ülkeler tarumar ediliyor. Psikolojik savaşla umutlar, gönüller tarumar ediliyor. Gönüller yerle bir edildiği zaman ayağa kaldırmak daha büyük zaman alıyor” dedi.

dunyanin-bu-haline-razi-olamayiz-4-1547441827.jpg?

“HAK VE ADALETİN OLDUĞU YERDE MUTLULUK OLUR”

Milli Görüşçü Kuruluşların Genel Sekreteri ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, hak ve adaletin olmadığı toplumlarda sıkıntı olduğunu belirterek, “Hak ve adaletin olduğu toplumlarda mutluluk ve huzurun olduğunu, hak ve adaletin olmadığı toplumlarda ise her türlü sıkıntının olduğunu görüyoruz. Hak ve adalet dediğimiz şey öyle kolay bir söz değildir. ‘Kenar-ı Dicle’de bir kurt kapsa koyunu, gelir de adl-i ilâhi Ömer’den sorar onu’ demek birkaç saniyemizi alır. Ama bunu yerine getirmek büyük bir gayret ve bedel ister” ifadelerini kullandı.

“İYİ EĞİTİLMEYEN İNSANLAR ZALİMLEŞİR”

ÖĞDER Genel Başkanı Hamdi Sürücü ise hak ve adaletin kaybolmasındaki sebepler hakkında konuşarak, “Hak ve adaletin kaybolmasında birinci sebep eğitimin bozulmasıdır. İkinci sebep, yeme ve içmeye dikkat edilmemesi, mide fesada uğrarsa kalp fesada uğrar. İnsanları iyi eğitmemiz gerekiyor. İyi eğitilmeyen insanlar zalimleşir. Bizler de bunun için öğretmenlerimizi eğitmeye çalışıyoruz. Ülkede 1 milyon 300 bin eğitici var. İmamlarla 1 milyon 400 bin eğitici var. Bu kadar eğitmenin olduğu bir ülkede neden bu kadar haksızlık ve adaletsizlik var? Bu soruyu sormak zorundayız” diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1779957/dunyanin-bu-haline-razi-olamayiz