Abdullah Sevim: İstanbul'un tüm ilçelerinde aday çıkaracağız

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, üçüncü ‘Yerel Medya Buluşması’nı yenilenen il binasında gerçekleştirdi. Programa Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, il başkan yardımcıları Bilal Ay ve Abdulhalim Meşe, Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Yaşar Avcı, Esenler Belediye Başkan Adayı Tuğrul Yalçınkaya, Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Muhammet Fethullah Bülbül, Kartal Belediye Başkan Adayı Fehim Pala ile çok sayıda yerel medya basın mensubu katıldı. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde gerçekleştirilen programda yerel medya mensuplarına Saadet Partisi’nin İstanbul adayları tanıtıldı.

“İSTANBUL’UN TÜM İLÇELERİNDE ADAY ÇIKARACAĞIZ”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, programdaki konuşmasına basın mensuplarının geçmiş ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı. Sözlerinin devamında 31 Mart yerel seçimlerinde halka en iyi hizmet verecek olanın kazanması temennisinde bulunan Abdullah Sevim, “Saadet Partisi olarak yerel seçimlerde hem İstanbul’un 39 ilçesinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde hem de Türkiye’nin birçok ilinde halkı önceleyen, halkla iç içe olan, halkın problemini kendi problemi edinen, rüşvete yolsuzluğa asla geçit vermeyen, liyakati önceleyen, halkın tamamına eşit davranan, partisinin yandaşlarının menfaat ve çıkarlarını değil ülkesinin çıkarlarını ön planda tutan adaylarımızla seçimlere katılacağız. Saadet Partisi olarak seçimlere iddialı olarak gireceğiz” diye konuştu.

İSTANBUL’U BETONA MAHKÛM ETTİLER

İstanbul’a ihanetin devam ettiğini dile getiren Abdullah Sevim, “İstanbul’un ne kadar griye, betona mahkûm edildiğini görüyoruz. Yanlış nüfus ve yerleşim politikaları nedeniyle trafik sorunu neredeyse çözülemez bir hal almıştır. İstanbul’a çekebileceği yükten daha fazlası yükleniyor. 20 milyon insanın böyle bir şehirde sorunsuz yaşaması ancak bir mucizedir. Toplu taşıma araçları büyük bir eziyete dönüşüyor. Çarpık kentleşme İstanbul’un en büyük sorunlarından. Yağmur yağdığı zaman İstanbul’da göller oluşuyor. İstanbul’a ihanet ettik diyen iktidar, oy avcılığından başka bir şey yapmıyor. İstanbul’un bütün ekolojik yapısını değiştirdiler. Kanal İstanbul projesinin zararı bilimsel verilerle ispat ediliyor. Ama dertleri ranttan başka bir şey değil. İstanbul’un bütün sorunlarından kurtulmasının tek çaresi Saadet Partisi’dir. Geçmişte Millî Görüş belediyecilik anlayışı ile yönettiğimiz belediyelerle ispat ettik. 31 Mart’ta yapılacak seçimler sonrasında halkımızın teveccühü ile kazanacağımız tüm belediyelerde Millî Görüş belediyecilik anlayışını hâkim kılacağız” şeklinde konuştu.

KALDIRIMLAR, YÖNETİCİLERİN RANT İHTİYACI İÇİN DEĞİŞİYOR

İstanbul’un ilçelerinde büyük bir israfın olduğunu dile getiren Abdullah Sevim, “İstanbul’u yönetenlerin de, Türkiye’yi yönetenlerin de ülkemize en büyük zararı israftır. Pendik’te kaldırımlar her sene değiştiriliyor. Ülkenin veya vatandaşların ihtiyacı olduğu için değil, belediyeyi yönetenlerin ranta ihtiyaçları oldukları için o kaldırımlar değiştiriliyor. Keza Beykoz’da da büyük rantlar dönüyor. 31 Mart’ta millete bunun hesabını verecekler. Allah’a inanmak yetmiyor, hesap vereceğinin bilincinde olmak gerekiyor. İyi Müslüman olmak adil olmayı, kul hakkını gözetmeyi gerektirir. Bunların hangisi iktidarda var? Halkı müşteri olarak görüyorlar, halka hizmet değil. Şehrimiz için, ülkemiz için faydalı mı değil mi hiç önemli değil onlar için halkın oyunu nasıl alırız hesaplarından başka bir hesapları yok. Saadet Partisi kazanırsa İstanbul’un bütün sorunları çözülecek” diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1779554/abdullah-sevim-istanbulun-tum-ilcelerinde-aday-cikaracagiz