Mekke'de görülmemiş olay! Yetkililer anlam veremedi!

Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde böcek istilası yaşandı. Kabe başta olmak üzere şehrin her yerinde görülen böcekler için ekipler yoğun şekilde ilaçlama ve temizlik çalışmasına başladı.

Mekke Şehir Sekreteri Muhammed el Kuveyhis’i, çevre koruma ekiplerinin Mescid-i Haram’ın her tarafında yayılmış böceklerini yok etmek için çalışmaları başlattığını söyledi.

Alışılmadık ve daha önce hiç görülmemiş olan gelişme Pazartesi günü yaşandı. Mekke'de bazı işyerleri kapatıldı.

64 yaşındaki Abdulwhab Soror Ulusal, “Cumartesi gecesi Kutsal Camii'de dua ediyordum ve böcekler her yerdeydi. Hayatım boyunca Mekke'de yaşadım, daha önce böyle bir şeye asla tanık olmadım” dedi.


Karasal biyolojik çeşitliliğin bilimsel danışmanı ve yöneticisi olan Dr. Jacky Judas, bunun bir ilk olduğunu söyledi. Dr. Judas, "Bu türleri büyük sayılarla ilk kez görüyorum, insanların aynı şeyi söylemesine şaşırmadım. Bu türleri bu büyük sayılarda hiç görmedim.” diye konuştu.

Olayla ilgili yapılan tahminler, Arap Yarımadası'ndaki bazı insanların kuş yemi için böcek yetiştirmesi ve böceklerin yetiştirildikleri yerden kaçması ve yayılması şeklinde.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1777934/mekkede-gorulmemis-olay-yetkililer-anlam-veremedi