Cumhurbaşkanı Danışmanı Mariam Kavakçı kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararlarına göre Cumhurbaşkanı Danışmanı görevine Mariam Kavakçı atandı. Atama kararı sonrası internette vatandaşlar tarafından "Cumhurbaşkanı Danışmanı Mariam Kavakçı kimdir?" sorusu araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a danışman olarak atanan Mariam Kavakçı kimdir? İşte eğitim kariyeri ve hayat hikayesi...

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI MARİAM KAVAKÇI KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak göreve atanan Mariam Kavakçı, konuşma dili patoloğu ve iş kadınıdır. Kavakçı'nın araştırma alanları arasında dil işlemenin nörobiyolojik yönleri, motor-dil etkileşimleri, dil bozuklukları ve genomik özellikleri bulunmaktadır.

Mariam Kavakçı'nın ek deneyimleri arasında motor konuşma bozuklukları, fonolojik bozukluklar ayırıcı olarak tanı aldığı bir klinikte çalışmak ve koklear implantları olan çocuklara tedavi ve uygulama işlemi de bulunmaktadır.

Dr. Mariam Kavakçı, 2017 yılında kariyerinin ikinci Yüksek Lisans derecesini Texas Üniversitesi'nde İletişim Bilimleri ve Bozuklukları bölümünde tamamladı.

MERVE KAVAKÇI'NIN KIZI

Fazilet Partisi Milletvekili olarak 2 Mayıs 1999'da TBMM'ye yemin etmek için geldiği sırada, DSP milletvekillerinin alkışlı ve sözlü saldırılarına maruz kalan ve şu anda Kuala Lumpur Büyükelçisi olan Merve Kavakçı'nın kızı olan Mariam Kavakçı, aynı zamanda AKP İstanbul Milletvekili olan Ravza Kavakçı'nın da yeğenidir.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1776951/cumhurbaskani-danismani-mariam-kavakci-kimdir