Dilipak: Ergenekoncular ile FETÖ’cüler birlikte yargılansın

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, iktidara yeni bir çağrıda bulundu. Ali İhsan Karahasanoğlu'nun Kasım ayındaki yazısına atıfta bulunan Dilipak, "Ergenekoncular ile FETÖ’cüler birlikte yargılansın" dedi.

"Evet, “Ergenekoncular ile FETÖ’cüler birlikte yargılansın!" başlıklı yazısında Dilipak, Yargıtay'ın bozma kararının ardından savcının 30 Kasım 2018 tarihli "Ergenekon' adlı bir 'terör örgütü'nün varlığı ispat edilememiştir." ifadelerine katılmıyor.

Yazısında "Ergenekon ve Balyoz davalarında hakimlik yapan FETÖ’cülerin, Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde başlayan duruşmasında, sanıklarla müştekiler tartışmış.. Sanıklar kim? Ergenekoncuları yargılayan FETÖ’cü hakimler.. Müştekiler kim? Ergenekon-Balyoz davasının sanıkları.." ifadelerini kullanan Dilipak, müşteki bölümünde oturanlarla sanık bölümünde oturanların tamamının birlikte yargılanması gerektiğini belirtti.

"FETÖ ya da BÇG farklı görünseler de aynı kaynaktan besleniyorlar ve aynı merkez hesabına çalışıyorlar." diyen Dilipak, söz konusu oluşumların arkasında gladyonun olduğunu iddia etti.

İşte Dilipak'ın yazısından kesitler: 

Sorun, “derin devlet” operasyonlarının tamamının hesabını.. Mesela mı? Dünkü duruşmada, “Bu ülkede Öcalan’ı bir ağırlaştırılmış müebbetle yargılarken, benim gibi bir Türk subayını iki ağırlaştırılmış müebbetle yargıladılar. Karşımızda eski hakim ve savcı değil, bir suç örgütü bulunmaktadır.

Başörtü yasağının faili olarak gösterdiği birisi var mı? İmam hatiplerin üniversiteye gitmesinde puanlarının çalınmasından sorumlu tuttuğu, kendisi ve benzeri isimlerin dışında birileri var mı? Bunları göstermeden, failleri bildirmeden, İnternet Andıcı’ndan ve diğer hukuka aykırılıklardan, kendisini nasıl sıyırıyor? “Dursun Çiçek getirdi, imzaladım” diyor.. Dursun Çiçek de, dünkü duruşmada, kendisiyle birlikte müşteki.. O da diyor ki, “Ben de masum olduğum halde, beni de yargıladılar..” İlker Ziya Göktaş haksız yere İnternet Andıcı’ndan sorumlu tutuldu.. Dursun Çiçek, haksız yere sorumlu tutuldu.. Peki.. Haklı yere sorumlu tutulması gereken kimdi? Onu söylesenize.. O da ortada yok.. Herkes topu birbirine atıp.. Topluca kurtuluyorlar..

Tekrar hatırlatayım.. Ergenekoncuların bu suçlarını tespit etmiş olmaları.. FETÖ’cüleri de aklamaz..

Onlar da Ergenekoncularla birlikte. Balyozcularla birlikte yargılanmalı.. Adalet, bunu gerektirir.. 

FETÖ ya da BÇG farklı görünseler de aynı kaynaktan besleniyorlar ve aynı merkez hesabına çalışıyorlar. Dün sağ ve sol kahvehaneleri tarayan silahların aynı olması bundan. Bu geleneğin arkasında gladyatör geleneği var. Yani Gladio var.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1770850/dilipak-ergenekoncular-ile-fetoculer-birlikte-yargilansin