İlhan Cihaner: MİT'in FETÖ raporu hasıraltı edildi

CHP Parti Meclis üyesi İlhan Cihaner, katıldığı bir televizyon programında, FETÖ'yle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 2005-2010 tarihleri arasında MİT müsteşarlığı görevini yürüten Emre Taner'in hazırladığı raporun dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğu iddia eden Cihaner, söz konusu raporun dikkate alınmadığını açıkladı.

Eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, hazırlanan rapor sonrasında dönemin üç bakanının Emre Taner'in üzerine yürüdüğünü ve raporun hasıraltı edildiğini iddia etti.

İktidarın, FETÖ'yle mücadele noktasında önceki yıllarda benimsediği tutumun tartışıldığı bugünlerde, Halk Tv'de Ayşenur Arslan'ın konuğu olan eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı, FETÖ'nün devlette örgütlenmesine ilişkin tespitlerin vaktiyle dikkate alınmadığını söyledi.

16 Şubat 2010 tarihinde makam odasına yapılan baskınla gözaltına alınan İlhan Cihaner, makam odası ve evinde arama yapıldıktan sonra tutuklanmış, 18 Haziran 2010'da ise tahliye olmuştu.

MİT'e bir yazı yazdım. "Bu Fetullahçı yapılanmayla ilgili olarak soruşturma yapıyorum elinizdeki tüm bilgileri bana gönderin" dedim. Ve MİT bana "elimizde hiçbir şey yok" dedi

İlhan Cihaner

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1764949/ilhan-cihaner-mitin-feto-raporu-hasiralti-edildi