Tesettür Şıklığı İçin 5 Harika Detay

Tesettür Giyim Parçalarım;

Giyim kombini oluştururken ilk detay birbirine ve kendinize uygun parçaları bir araya getirmekten geçmektedir. Şıklığın ilk kuralı da bu parçaları taşımaktan geçmektedir. Tüm giyim şekilleri arasında tesettür giyimin yeri biraz daha özgündür. Bir ürün sadece uzun, bol, tesettür kriterine uygun
olduğu için alıcı bulamayacaktır. Bu nedenle tesettür giyim kombin olarak birbirini bütünleyen ancak kişinin özgün kişiliğini de yansıtmalıdır. Tesettür giyim parçalarına bakılacak ise tunik, pantolon veya etek, eşarp veya şal, kap, aksesuar olarak gruplara ayrılmaktadır. Her bir parça ise bütünde aynı öneme sahiptir.

Doğru Seçimler Şıklığı Zorunlu Kılar;

Her bir parçanın önemli oluşu bütüne bakıldığında uyumu tamamlıyor olmasından doğmaktadır. Tesettür giyim de ise detaylar oldukça önemlidir ve parçaların bir tanesi uyuma ters bir renk ya da desen barındırıyorsa bütünde uyumu yakalamak imkansız olacaktır. Tesettür giyim dendiğinde akla ençok gelen giyim parçaları uzun, salaş ve koyu renkler olmaktadır. Günümüzde ise tesettür giyim yepyeni bir trende ilerliyor, renkli parçalar, asimetrik kesimler, yaldız ve pul detaylar, en son moda trendleri tesettür giyime de dahil edilerek bambaşka bir tarz sunmaktadır. Tesettür giyimi tercih edenler için bu detaylar hayatlarını renklendirmektedir. Kendi tesettür kombin tarzlarını kolayca oluşturabilmekte ve modaya ayak uydurmanın verdiği rahatlığı yansıtmaktadırlar.

Tesettür Modası Son Hızda;

Tesettür giyimde son dokunuş eşarp veya şal seçimleri olmaktadır. Aslında son dokunuş olmadığı durumlar da mevcuttur. Bazen bir eşarp ya da şal o kadar beğenilir ki diğer parçalar tamamen ona uygun olarak seçilmektedir. Kişisel seçimlerden meydana gelen tesettür giyim 5 detayı kapsamaktadır ve seçimler de bu parçalar bir araya getirilir ve bütünde kusursuz görünüme kavuşulur. Bazen en güzel detaylardan oluşan parçalar bile yanlış kullanılırsa bütünde tezatlığa yol açmaktadır. Bu nedenle parçaların doğru ve detayların ise orantılı seçilmesi önemli bir faktördür. Tesettür giyimde şıklık daha sade seçimleri renkli parçalarla ya da minik detaylarla kombin oluşturmaktan geçmektedir. Modacıların çalışmaları bu noktada yoğunlaşmakta ve yaptıkları çalışmalarda da en çok beğenilenlerin bu tarz da kombinler olduğunu vurgulamaktadırlar.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1760412/tesettur-sikligi-icin-5-harika-detay