Melih Gökçek: Mehmet Özhaseki'nin aday olmasına katkım oldu

Melih Gökçek, zamanında yapılan dinozor parkla ilgili eleştiriler üzerine Cnn Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programına telefonla bağlandı. Mehmet Özhaseki'nin adaylığında katkısının olduğu belirten Gökçek konuşmasında Mansur Yavaş'ı da eleştirdi. 

GÖKÇEK: AYRILIKÇI DEĞİLİM

Gökçek, gazeteci Hande Fırat'ın, "Özhaseki'nin adaylığını destekliyor musunuz?" sorusuna "Özhaseki'yi destekliyorum. Aday olmasında katkım olmuştur." diye yanıt verdi. 

Gökçek, sağ siyaset arasında ayrılıkçı olmadığını, birleştirici olduğunu belirterek, Ankara adaylığı için kendisine kapılarının açık olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de teşekkür etti.

Gökçek'in programda yaptığı açıklamalardan satır başları;

- Ben Mehmet Özhaseki'nin adaylığını çok istedim. Aday olması için karınca kararınca kendi adıma gayret ettim.

- Sayın Bahçeli'nin benim için kullandığı ifadeler beni onore etmiştir. Ben bunu hayatım boyunca unutmayacağım. Benim için Bahçeli'nin söyledikleri şereftir. Ben hayatım boyunca bölen olmadım, bundan sonra da böyle olacak. Sayın Özhaseki'nin geçmişi ülkücüdür. Sağı toparlayacak isimdir. Özhaseki tam bir ittifak adayıdır. Tak diye oturmuştur.

- Sayın Mansur Yavaş 44 almış şimdi 44 cepte. Yok öyle bir şey. Ben mesela 55 adıktan sonra birisinde 38.5 aldım birisinde 45 aldım. Bu ne demek? Demek ki her seçimin ayrı şartı var, ayrı değerlendirmesi var.

- Mansur Yavaş'ın karşısında Özhaseki gibi klas bir isim var. Peki Mansur Yavaş kimdir? Beypazarı'nda iki dönem belediye başkanlığı yapmış. Ve 2 dönem belediye başkanlığı döneminde 1 tane turistler için tuvalet yapmamış, Millet Ayaş'a gidiyordu tuvalet için! Böyle bir belediye başkanını kalkıp Özhaseki ile nasıl mukayese edeceksiniz?

- Sayın Özhaseki'ye elimden gelen desteği vereceğim. Bana ne görev düşüyorsa onu yapacağım.

- Osman görev verilse de verilmese de partisi ve davası için elinden gelen tüm çabayı sarfedecektir. Cumhurbaşkanımız ne görev verir onu bilemiyorum.

YAVAŞ'TAN GÖKÇEK YANITI

Öte yandan Mansur Yavaş, Hande Fırat'a program sırasında mesaj göndererek Melih Gökçek'e yanıt verdi. Yavaş'ın mesajı şöyle;

"Hande Hanım iyi akşamlar. Partisi tarafından görev süresi bitmeden görevinden el çektirilen birisi muhatabım değildir. Cevap hakkımı bu şekilde kullanıyorum."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1760316/melih-gokcek-mehmet-ozhasekinin-aday-olmasina-katkim-oldu