Kemal Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'le 3,5 saat görüştü

Cnn Türk 'Gece Görüşü' canlı yayınında konuşan Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 hafta önce kadar 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Selvi, Gül'ün ayrıca ekim ayında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile 24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin görüştüğünü belirtti.

Selvi, Kılıçdaroğlu'nun beyanlarına dayandırarak görüşmelerin güncel siyaset dışında olduğunu vurguladı. 

KILIÇDAROĞLU GÜL'LE YÜZ YÜZE 3,5 SAAT GÖRÜŞTÜ

Programı sunan Hande Fırat ise, "Çarşamba günü önce benim yazdığım, şimdi burada konuşulan Abdulkadir Selvi'nin de 'Kemal Kılıçdaroğlu da doğruluyor' dediği, yaklaşık 3 hafta önce Kemal Kılıçdaroğlu ile Abdullah Gül, yüz yüze 3.5 saat bir görüşme gerçekleştirdi." ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: GÜNCEL SİYASETE GİRMEDİK

Selvi, Kemal Kılıçdaroğlu ile Abdullah Gül arasındaki görüşmenin detayları ilişkin ise şunları söyledi;

"Aslında sadece bir görüşme değil, Sayın Kılıçdaroğlu ile kasım ayında yaptığı görüşme var Sayın Abdullah Gül'ün. Daha önce de Ekim ayında Temal Karamollaoğlu ile yapılan bir görüşme var Abdullah Gül ile. Ben onu hem Abdullah Gül kanadına, hem de Karamollaoğlu'nun bizzat kendisin sormuştum. Burada paylaşabiliriz. Sayın Kılıçdaroğlu 'güncel siyasete girmedik, dış politika ağırlıklı olarak görüştük. Dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdik. Demokratik hukuk devleti ve ekonomiyi konuştuk, ancak güncel siyasete girmedik' diye Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları var.

KARAMOLLAOĞLU: 24 HAZİRAN'IN SONUÇLARINI KONUŞTUK

Sayın Temel Karamollaoğlu ile olan görüşme ise ekim ayında gerçekleşiyor. Karamollaoğlu'nun talebi üzerine gerçekleşiyor, kendisi onu söyledi. 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını konuştuk, ufuk turu yaptık. Görüşmede biz iki kişiydik, Sayın Gül'ün yanında da birisi vardı. Oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik, gerek olursa da yeniden bir görüşme yapabiliriz, Abdullah Bey bizim eski dava arkadaşımız..."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1760309/kemal-kilicdaroglu-abdullah-gulle-35-saat-gorustu