Ah şu yerel seçimler

Sadrettin Karaduman
Sadrettin Karaduman

Bu yerel seçimler çok şeye gebe. Herkes bunun farkında.

Ülke, hızla yerel seçimlere koşuyor. Türkiye gündeminde neler var, diye bakıldığında, ilk sırada, seçimlerin olduğu görülecektir. Ülkeyi idare edenler açısından da öyle. Şöyle demek, sanırım doğru olur: Herkes işi-gücü bırakmış, yerel seçimlere odaklanmış vaziyette.

Kim, ne derse desin; ülkenin en önemli gündemi seçimdir. Önümüzdeki seçimlerde, iktidar partisinin nereleri, hangi belediyeleri alacağı kadar muhalefetin de hangi belediyelere sahip olacağı büyük bir merak konusu.

Asıl merak edilen ise, seçim sonrası yaşanması muhtemel olan durumdur. Şöyle ki; iktidar, ya ABD ile belirlenen konuda anlaşacak, yani taviz verecek, ya da; savaşacak. Başka ihtimal gözükmüyor.

Aynı zamanda; iktidardaki partinin, miadını doldurup doldurmadığı da, bu seçimlerde belli olacak. İşin aslında; iktidar partisine tanınan süre bitti. Şu an işin devam etmesi ise, hakemin henüz düdük çalmadığı içindir. Tabir yerindeyse, uzatmaları oynadığı söylenebilir.

Milli Görüş’ün yegâne temsilcisi olan Saadet Parti’sinin ise, en çok iktidarın başı tarafından takip edilmekte olduğu bilinen bir gerçektir. Çünkü bütün engellemelere rağmen; Saadet’in gelişini önlemek, bu defa mümkün olmayacaktır.

Milli Görüş belediyeciliği hakkında, milletin hafızasında, iyi şeyler var; biiznillah bu sefer bu iş tamam. Yerel seçimlerin bir an önce yapılması bu bakımdan da büyük bir öneme sahip.

Son zamanlarda, birçok işte  olduğu  gibi, bu konunun da istismar edilmesi kimseyi aldatmamalı. Milletin artık gidecek yeri, aldanacak zamanı kalmadı. Kimse artık toleranslı, tavizkâr davranmak, hedefi ıskalamak istemiyor. Burası çok açık.

 Yerel seçimler olur olmasına. Bu kadar bilinmezler arasında bir gerçek var; o da, seçmenin bu defa doğruyu tercih edecek olmasıdır.

Bu yerel seçimler sonucu, çok sürpriz şeyler olabilir. Bekleyip göreceğiz.

- Milli Gazete, Sadrettin Karaduman tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/1760232/sadrettin-karaduman/ah-su-yerel-secimler