İçişleri Bakanlığından nüfus memuru alımı hazırlığı

İçişleri Bakanlığı, nüfus memuru istihdam etmeye hazırlanıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz ay Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olmuş, söz konusu sürecin bir ay içerisinde başlayacağını açıklamıştı.

Nüfus müdürlüklerindeki son aylarda ortaya çıkan yoğunluk nedeniyle gerçekleştirilecek olan nüfus memuru alımı için yakın bir tarihte ilan yayımlanması bekleniyor. Bakan Soylu'nun 1170 nüfus memuru istihdam edileceğinin açıklamasının ardından başvuru süreciyle ilgili detaylar İçişleri Bakanlığının ve Devlet Personel Başkanlığının resmi internet adreslerinde yayımlanacak. 

Konuyla ilgili geçtiğimiz aylarda açıklamalarda bulunan E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali Kart, nüfus müdürlüklerinde çalışanlarının iş yükünün arttığını belirtmiş ve ek personel alımı beklediklerini ifade etmişti. 

Bizler, yaşanabilecek problemler öncesi 'testi kırılmadan' uyarı görevimizi yapmak istiyoruz. Nüfus personellerimiz verilen her görevi özveri ile yerine getirmektedir. Ancak geldiğimiz noktada üzerimizdeki yükün ağırlığı taşıyamayacağımız boyuta gelmiştir. Nüfus personeli eksikliğinin en az 5 bin yeni personel atanması, bazı ilçe nüfus müdürlüklerimizin konumu nedeniyle güvenlik sorunlarının giderilmesini ve işlem yapacağımız cihazların daha kaliteli haline getirilmesini bekliyoruz.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1753996/icisleri-bakanligindan-nufus-memuru-alimi-hazirligi