POMEM fiziki yeterlilik parkuru yayımlandı

POMEM 23. dönem fiziki yeterlilik parkuruna ilişkin detaylar ve sınav talimatı, adayların bilgisine sunuldu. Polis Akademisinin resmi internet sitesinde yayımlanan sınav talimatı ve parkuruna ilişkin detaylar, adayların parkura hazırlanabilmeleri açısından önem arz ediyor.

Yayımlanan parkur, adaylar için birçok engel ve zorluğu içeriyor. Sınav talimatına göre; parkuru erkek adaylar maksimum 40, kadın adaylar ise 43 saniye tamamlamaları halinde 100 puan alacaklar. Parkurun tamamlanması sonucunda 60 puanın altına kalan adaylar, yönetmelik gereği başarısız sayılarak elenecekler. Sınav talimatına göre; sınav komisyonu başarısız adaylar hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" kararı verir ve bu adaylar mülakat sınavına geçemezler.

Sınav talimatı ve parkur bilgilerinin detaylı bir şekilde yayımlandığı bugün, fiziki yeterlilik mülakatı sınav yerlerinin de açıklanması bekleniyor. Konuyla ilgili henüz somut bir gelişme yok. Polis Akademisinden mülakat yerlerinin ne zaman açıklanacağına dair resmi bir duyuru yapılmadı.

Fiziki yeterlilik parkuru ve sınav talimatına ilişkin daha detaylı bilgi  

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1747619/pomem-fiziki-yeterlilik-parkuru-yayimlandi