YKS ek tercih sonuçları açıklandı

2018 YKS ek tercih sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sonuç sayfası üzerinde yayımlandı. Bu sayede YKS adaylarının 2018 sınav temposu sona erdi.

1-5 Ekim tarihleri arasında alınacak olan üniversite kayıtları öncesi, YKS ek tercih belirsizliği sona erdi. Sonuçların hafta sonuna kalmayacağına ilişkin haber, dün Milli Gazete'de yayımlandı.

Devlet üniversitelerindeki lisans ve ön lisans programlarındaki toplam kontenjan açığı 80 bin 103 olarak yer alırken, kontenjanlarının hangi oranda dolduğuna ilişkin henüz bir gelişme yok.

YKS ek tercih yerleştirme sonuçlarının yayımlanmasının ardından ön lisans ya da lisans düzeyinde bir programa yerleşen adayların üniversite kayıt işlemlerini 5 Ekim'e kadar yapmaları gerekiyor.

Öte yandan; ek tercih sonuçlarının ardından lisans ya da ön lisans düzeyinde bir programa kayıt yaptıran adaylar, yurt kayıt başvurularını 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirebilecek. KYK yurtlarında kontenjan problemi yaşanması durumunda öğrenciler için misafir statüsünde barınma imkanı sağlanacak.  

YKS 2018 ek tercih sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1702128/yks-ek-tercih-sonuclari-aciklandi