Şenol Güneş maç sonu açıklamalarda bulundu

Süper Lig'in 6. haftasının kapanış maçında Beşiktaş, deplasmanda Fenerbahçe'ye konuk oldu. Siyah Beyazlı ekip Babel'in attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapatmasına rağmen ikinci yarıdan Ayew'in golüne engel olamadı ve sahadan 1-1'lik eşitlikle ayrıldı. Maçın ardından karşılaşmayı değerlendiren Şenol Güneş, "Üzgünüz çünkü kazanabileceğimiz bir maçtı.'' dedi.

Güneş'in açıklamaları şu şekilde:

"Üzgünüz çünkü kazanabileceğimiz bir maçtı. Oyunu kapatarak başlayıp hızlı çıkmayı düşündük. İlk yarı oyunu kapattık ama çok az pozisyon vardı, daha iyi atak yapıp daha çok şans bulabilirdik."

"İkinci yarı daha iyi oynarken hücumda pozisyon bulamadık. Rakibin kanatlardan geleceğini biliyoruz, öyle bir gol yememiz onları oyuna ortak etti, hem moral hem seyirci desteği olarak avantaj yakalayabilirlerdi."

"1-0'dan sonra hiç beklenmeyen şekilde yediğimiz golle oyun döndü. Yapacak bir şey yok. Özellikle hücuma çıkarken çok kayıp yaptık, rakibin hücuma çıkarkenki boşluklarını değerlendiremedik."

"Gökhan yanıma geldiğinde top benden çıktı dedi, hakeme söyle değiştirsin demiştim, söyledi ama hakem kararını verdim herhalde dedi. Caner de hakeme hadi be demiş herhalde, ne demişse bilmiyorum, bana söylenen o. Gelirken içeri sinirliydi, o da bana söylemedi."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1693169/senol-gunes-mac-sonu-aciklamalarda-bulundu