Ahmet Çakar'dan olay Galatasaray iddiası: Şampiyonlar Ligi grupları...

Ünlü futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Galatasaray ile ilgili yaptığı yorum çok konuşulacak. Ahmet Çakar, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde sonuncu olacağını iddia etti.  Ahmet Çakar, bir televizyon programında Galatasaray-Lokomotiv Moskova maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Çakar'ın açıklamasında, "Bu grupta lider kim olur bilmiyorum ama sonuncuyu biliyorum. Galatasaray bu grupta sonuncu olur. Galatasaray 4 ya da maksimum 5 puan alır." dedi.

Ahmet Çakar konuşmasına şu şekilde devam etti:  Galatasaray, dünya kura tarihine geçti. Hiçbir kulüp böylesine kolay bir kura çekmemiştir. Bu da bazı sorunlar getiriyor. Bu grup, Real Madrid, PSG gibi takımlardan oluşsaydı, Galatasaray'ın başarısız sonuçları kabul görürdü. Eğer bu grupta 4-5 puan alırsan sorunlar yaşarsın. Galatasaray bu gruptan 4 ya da 5 puan alır. Niye böyle söylüyorum? Galatasaray kağıt üzerinde rakipleriyle baş edebilecek konumda ancak oyun kurgusu öyle değil. Herkes Rodrigues diyor. Lokomotiv karşısında Rodrigues'i göreceğim. Onyekuru'yu da göreceğim. Bazı oyuncuları gereksiz büyütüyoruz. Ozan Kabak, Kasımpaşa karşısında iyi oynadı. Ancak Kasımpaşa ile oynamakla Schalke ve Porto ile oynamak aynı değil. Terim sonuncu olursam yıpranırım korkusu içinde. Keşke 1-2 baba rakip olsaydı diye düşünüyordur.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1689205/ahmet-cakardan-olay-galatasaray-iddiasi-sampiyonlar-ligi-gruplari