Erbakan Hoca’nın Arafat'ta yaptığı unutulmaz konuşma

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 1993 yılında Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere gittiği Suudi Arabistan’da yaptığı konuşma sosyal medyada sıkça paylaşılıyor.

Söz konusu konuşmada Arafat’ta hacılara seslenen Erbakan Hoca, önemli uyarılarda bulunmuştu.

Sözlerinin başında Hz. Muhammed (SAV)’in Veda Hutbesi’nde buyurduğu ‘Faizin her çeşidi kaldırılmıştır’ ifadelerini hatırlatan Erbakan Hoca, Müslümanları faiz konusunda ikaz etmişti.

Konuşmasında faizin insanlara sadece zulüm getireceğini belirten Erbakan, “Hacca gelip buradaki İslam ordusunun askeri olduktan sonra, Allah muhafaza buyursun, sakın ha bu Arafat’a gelenlerden bir tanesi memlekete gittiği zaman faizcileri desteklemesin. Sakın ha gittiği zaman zalimleri desteklemesin. O zaman buraya gelmenin manası kalmaz” demişti.

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Arafat’ta yaptığı konuşmada “Faiz kırk çeşit belanın mikrobudur. Sadece insanlara zulüm getirir. Onun için faiz kaldırılmıştır. Size Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın gösterdiği hak ve adalet nizamı yolunda yürüyün” demişti.

Erbakan Hoca’nın Arafat’ta yaptığı konuşmanın ilgili bölümü şu şekilde:

"Faiz kırk çeşit belanın mikrobudur. Sadece insanlara zulüm getirir. Onun için faiz kaldırılmıştır. Size Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın gösterdiği hak ve adalet nizamı yolunda yürüyün. Neden bu açıklamayı yapıyorum? Şimdi bak, bu Arafat’a gelip bu Hacca gelip buradaki İslam ordusunun askeri olduktan sonra, Allah muhafaza buyursun, sakın ha bu Arafat’a gelenlerden bir tanesi memlekete gittiği zaman faizcileri desteklemesin. Sakın ha gittiği zaman zalimleri desteklemesin. O zaman buraya gelmenin manası kalmaz. Bak ben siyaset yapmıyorum. Yoksa sen Hacca geleceksin. Burada ‘Lebbeyk Allâhümme Lebbeyk, Lebbeyke lâ Şerîke leke Lebbeyk, İnnel hamde vennimete leke vel mülk, Lâ şerîke lek’ diyeceksin sabahtan akşama kadar. Ondan sonra gideceksin batıl nizamlardan fayda umacaksın. O zaman burada yaptığın Haccın hiçbir kıymeti olmaz."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1679317/erbakan-hocanin-arafatta-yaptigi-unutulmaz-konusma