Cansuyu, kurban bedellerini açıkladı

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 2018 kurban organizasyonları kapsamında hazırlıklarını tamamladı. Cansuyu, bu yıl da Türkiye başta olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde mazlumlar ve muhtaçlar için 50 bin hisse kurban kesmeyi hedefliyor. Bağışçıların emanetleri ile alınan kurbanları vekalet yolu ile kesen ve dağıtan Cansuyu, yardımseverler ile muhtaçlar arasında köprü olmayı bu yıl da sürdürecek.

CANSUYU KURBAN BEDELLERİ

Afrika 500 TL

Asya    550 TL

Filistin  1.100 TL

Gazze    1.700 TL

Türkiye  1.100 TL

BÜTÜN KESİMLER KAYIT ALTINA ALINACAK

Kurbanlar, Cansuyu ekipleri tarafından satın alınıp Kurban Bayramı’nın 3. günü ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda kesilerek muhtaçlara et olarak dağıtılacak. Bütün kesimler tek tek kayda alınıp daha sonra bağışçılara internet sitesi üzerinden ulaştırılacak.

KURBAN BEDELLERİ AÇIKLANDI

Cansuyu, bölgelerdeki kurban fiyatlarını göz önüne alarak dört farklı kurban bedeli açıkladı. Buna göre kurban bedelleri; Afrika’da 500 TL, Asya’da 550 TL, Türkiye ve Filistin kamplarında 1.100 TL, abluka altındaki Gazze’de ise 1.700 TL olarak belirlendi.

KURBAN BAĞIŞI YAPMAK İÇİN

Derneğe bağış yapmak isteyenler kurban bedellerini; Ziraat Bankası, Türkiye Finans, KuveytTürk, Vakıfbank ve Halkbank’taki bağış/kurumsal tahsilat sisteminden ya da derneğin internetteki bağış sayfasından kredi kartıyla ödeyebilecek. Ayrıca bağışçılar PTT’den 511 75 63 no’lu posta çeki hesabına veya temsilciliklere makbuz karşılığında ödeme yapılabilecek.

3 KITADA, 51 FARKLI BÖLGEDE ORGANİZASYON

Bu sene 3 kıta 28 ülkede kurban organizasyonu düzenleyecek olan Cansuyu, 51 farklı bölgede kurban kesimi gerçekleştirecek. Hangi ülkede ne kadar kesim yapılacağını, mağduriyet ve muhtaçlık durumuna göre tespit edecek olan Cansuyu, bu bölgelerdeki ekipler ve yardımcı partner kuruluşlar ile işbirliği halinde kurbanları muhtaçlara dağıtacak.

 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1657466/cansuyu-kurban-bedellerini-acikladi