Bülent Tezcan'dan açıklama: CHP olağanüstü kurultaya mı gidiyor?

CHP'de değişim isteyen parti içi muhalefetin kurultay talebi için imza süreci başladı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, "Olağanüstü kurultay için şu ana kadar toplanan imza 100'ü geçti, gerekli imza sayısına ulaşacağımızı düşünüyoruz" demişti.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, "Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanamayacağı yönünde. Çünkü parti tabanının önemli bir bölümü 'şu anda olağanüstü kurultayın doğru olmadığını' ifade ediyor" dedi. Tezcan, kurultay için imzanın toplanamayacağını düşündüklerini ifade etti.

MYK sonrası basın toplantısı düzenleyen CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, "(Olağanüstü kurultay için imza toplanması) Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanamayacağı yönünde. Çünkü parti tabanının önemli bir bölümü 'şu anda olağanüstü kurultayın doğru olmadığını' ifade ediyor." dedi

Parti içinde ise bazılarının olağanüstü kurultayı istediğini söyleyerek, "(Olağanüstü Kurultay'ı) 15 gün içerisinde görürüz" diyerek değerlendireceklerini ifade etti.

Öte yandan CHP'de seçimli bir olağanüstü kurultay için tüzük gereği 634 delegenin imzası sonra parti kurultaya gidebiliyor. Kurultay çağrısı yapacak delegelerin 15 gün içersinde imza toplaması halinde CHP'de olağanüstü kurultay resmen başlayacak.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1656451/bulent-tezcandan-aciklama-chp-olaganustu-kurultaya-mi-gidiyor