Devlet Bahçeli'den tebrik açıklaması

Kriz bekleyenler şaşkına dönmüşlerdir. Aynı zamanda Partimiz bütün engelleri aşarak, bütün karanlık senaryoları parçalayarak Türkiye’de temsil edilmede çok değerli bir milletvekili sayısına ulaşmıştır. Karşı karşıya kaldığımız tertipleri ve tuzakları dikkate aldığımızda MHP bugün tarihi bir başarıya imza atmıştır. Tahrip etmek istediler, sonuç alamadılar. Milletimiz MHP'yi TBMM’nin hem kilit partisi yapmış, hem denge ve denetleme görevi vererek büyük bir sorumluluk yüklenmiştir.

MHP önümüzdeki beş yıllık zaman süresinde beklentileri doğrultusunda şevkle heyecanla sabırla akılla muazzam bir inanmışlıkla çalışmalarını sürdürecektir. Mücadelemize mücadele katacağımızdan herkes emin olmalıdır. CB hükümet sisteminin tüm kurallarıyla üstümüze düşen görevleri azimle yerine getireceğiz. Temel önceliğimiz var olan üst üste yığılan günden güne tesir alanını genişleten problemlerin çözümüne destek vermektir. Bu mevzuda elimizi taşın altına koymaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Milli ve yerli duruşun Türkiye’de tam hakim olması için tüm gücümüzle çalışacağız. Sosyal ekonomik meselelerin milletimizin arzuları doğrultusunda nihayete ermesi, kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesi ve Türkiye’nin küresel kuşatmadan tamamen kurtulması hususunda partimize düşen görev çok daha fazladır. Bu vesileyle sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı  görevine tekrar seçilmesinden dolayı yürekten tebrik ediyorum.

Aziz vatandaşlarımıza mensubiyetleriyle övündüğümüz Türk milletine şükranlarımı sunuyorum. Her dava arkadaşımı her ülküdaşımı candan kutluyor, samimiyetle kucaklıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum. Cumhur İttifakı millet aklı, Türkiye’nin teminatı…

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1605284/devlet-bahceliden-tebrik-aciklamasi