Seçim aşaması faaliyetleri için önemli duyuru

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2018 yılı askeri öğrenci temini için yapılan yazılı sınavın sonuçları dün akşam saatlerinde yayınlandı. Sonuçların yayınlanmasının ardından siteye uzun bir süre erişim sağlanamadı. Bu sabah itibariyle adaylar siteye erişim sağlayabilirken, kazanan adaylar için bir duyuru gerçekleştirildi.

Milli Savunma Bakanlığınca 2 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında uygulanacak olan seçim aşaması faaliyetleri için aday çağrılarının planlandığı duyuruldu. Tercih başvurusunda bulunan adayların tercih ettikleri okul ve puan türleri referans alınarak bir sıralama yapıldığı belirtildi. 

Milli Savunma Üniversitesi için yapılacak olan alımlarda şehit/gazi çocuğu olan adaylara normal kontenjanın dışında şehit/gazi kontenjanından çağrı yapıldığı açıklandı. Hava Harp okulu adaylarının  psikomotor testi ve öğrenci seçme uçuşuna alınacağı, bu nedenle ilk tercihi Hava Harp Okulu olan adayları için sayısal puanlarına göre sıralama yapıldığı bilgisi yer aldı. 

msb-duyuru-(1).jpg?

Puan türleri arasından herhangi bir puan türüyle listeye alınan adaylar arasından tercihleri arasında Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olan adayların Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına tabi tutulacağı belirtildi. 

Herhangi bir puan türünden listeye giremeyen adaylar için de ek bir seçenek sunuldu. Buna göre; Güzel Sanatlar veya Konservatuar Lisesi kaynaklı adaylardan 120 ve üstü puan alanlar ve ilk iki tercihinden biri Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olan adaylardan 150 ve üstü puan alanların Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu adayı olarak sınavlara çağrıldığı duyuruldu. Ayrıca Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek olan adayların (piyano ve bateri haricinde) sınava gelirken enstrümanlarını da yanında getirmeleri talep edildi.

Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adayların  sorgulama sayfasında yer alan tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığında hazır bulunmaları gerektiği açıklandı.

Duyuruya ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız

Adayların seçim aşaması faaliyetleri için hazırlaması gereken belgeler için tıklayınız

 

 

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1604103/secim-asamasi-faaliyetleri-icin-onemli-duyuru