Muharrem İnce, Erdoğan'ın ve Erbakan Hoca'nın AKP'yle ilgili açıklamalarını izletti

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik Fetullah Gülen iddiası hakkında açıklamalarda bulundu. İnce Kırşehir mitinginde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fethullah Gülen'in 2000 yılında ABD'de görüştüklerini, Erdoğan'a en yakın olan isimlerden Nasuhi Güngör'ün toplatılan kitabında yer alan detaylarla açıkladı.

Muharrem İnce: Erdoğan ile FETÖ ABD’de görüşmüş

Daha önce AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’le görüştü” diyen ve Erdoğan cephesi tarafından yalanlanan Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde tarihi bir detayı açıkladı. İnce, TRT eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör’ün kaleme aldığı “Yenilikçi Hareket” isimli kitapta yer alan; 2000 yılında Erdoğan ile Fethullah Gülen’in görüştüğünün detaylarının olduğu bölümü açıkladı. 

yenilikci-hareket-nasuhi-gungor-1527673347.jpg

Muharrem İnce “Elimde bir kitap var. ‘Yenilikçi Hareket’ diye. Yazarı Nasuhi Güngör Erdoğan’ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşı 17/25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı.

Yani buna güveniyor. Dostu… Bu şahsiyet bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama sakın kumandayı duvara atma…’Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen’le biraraya geldi. Muhtevasından çok uzun yıllardır, birbirine hayli uzak olan iki ekolün biraraya gelmesi açısında da hayli dikkat çekiciydi..’ Yani Erdoğan’ın Gülen’le görüştüğünü yakın dostu açıklamış.” diye konuştu.

nasuhi-gungor-yenilikci-hareket-fethullah-gulen.jpg

İnce'nin bahsettiği kitaptan ilgili bölüm

#Kırşehir'deyiz! https://t.co/Zr17md8ee1

— Muharrem İNCE (@vekilince) 30 Mayıs 2018

ERBAKAN HOCA'NIN AKP'YLE İLGİLİ VİDEOLARI İZLETİLDİ

İnce, ayrıca, kürsüden vatandaşlara Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini dinletti. Görüntülerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ ile ilgili olarak 'Aldatıldık' açıklamaları yer aldı.

Ayrıca, Erdoğan ile Bahçeli arasındaki polemiklere ilişkin videolar da görüntülerde yer verilirken Saadet Partisi eski Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın AKP'yle ilgili söylediği sözlerde miting alanında izletildi.

Kırşehir'de konuşan İnce'nin açıklamaları şöyle:

Ben gülmek için yandaş medyayı seyrediyorum. ' Muharrem İnce 4 yıllık fakülteyi 8 dönemde bitirmiş' diyor. İleri derece geri zekalılık böyle olur işte. 4 yıllık fakülte 8 dönemde bitirilir.

Dün Erdoğan vatandaşa 'Ustalık diploması verin' diyor. Bir: Diploma vatandaştan istenmez üniversiteden istenir. İkinci, eğer büyük ustalık dönemini ona verirseniz dolar 10 lira haberiniz olsun. Ustalık, çıraklık dönemi oldu. Şimdi emeklilik dönemi. Onu emekliye gönderin.

'Fethullah Gülen'le görüşen namerttir, ispat etmezsen namertsin' dedi. Ben de onunla beraber giden kişinin bunu bana söylediğini belirttim. Zarar vermesin o kişiye diye 24 Haziran'dan sonra açıklayacağımı söyledim.

Muharem İnce bir şey söylüyorsa doğrudur. İşkembe-i Kübradan atmam. Altını doldururum, belgesini alır öyle konuşurum.

ERDOĞAN VİDEOSU İZLETTİ: SEN DE ARKASINDA MISIN?

Dün video izlettiriyor meydanda. Sayın Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olarak çıkmışım. Ben söylediklerimin arkasındayım. Sen de söylediklerinin arkasında mısın?

Hep aldatılmış. Peki devam edelim. Bana diyor ki; 'Sen kurultayda genel başkanını eleştirdin' diyor. Eleştirdim. Sana mı soracağım. Muharrem İnce ne dediyse o, söylediğim lafın arkasındayım.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1554443/muharrem-ince-erdoganin-ve-erbakan-hocanin-akpyle-ilgili-aciklamalarini-izletti