Karamollaoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Allah akıl fikir versin

Ankara Balgat’taki Saadet Partisi Genel Merkez binasında haftalık basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, hükümetin yatırımlarının üretime yönelik olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yer veren Karamollaoğlu, “Tekrar söylüyorum. İktidara geldiğimizde bütün yatırımları durduracak, kaynakların hepsini üretime dönüştüreceğiz” dedi.

Karamollaoğlu'nun "Bütün yatırımları durduracağız. Çünkü üretime dayalı değiller" dediği icraatları savunan Erdoğan, "Göreve geldiğimizde 36 milyar dolar ihracat vardı, şimdi 160 milyar dolar. Savunma sanayimizde kendimizi savunacak silahlara sahibiz. Üreten ekonomi yok diyenler gözünüze, dizinize dursun." demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilere verdiği cevaba değinen Karamollaoğlu, ekonomik bazı verileri sıraladı.

İHRACATI SÖYLÜYOR İTHALATI SAKLIYOR

Konuşmasında ekonomideki gidişata değinen Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Türkiye büyüyor mu küçülüyor mu? Borçlarını ödüyor mu ödeyemiyor mu?” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ihracat rakamları verip ithalat rakamlarını sakladığını ifade eden Karamollaoğlu, “A Haber’den mi verirler nerden verirlerse versinler. 2017'de ihracat 7,04 artmış ama ithalat 17,7 artmış. Hiç bunlardan bahsetmiyor. 2018'in ilk 3 ayında ihracat 9,1 olmuş ancak ithalat adeta uçuyor 22,7 olmuş. Dünyada ithalatı en hızlı artan ülke Türkiye.” şeklinde konuştu.

DEVLETİN BORCU 1 TRİLYON LİRAYI GEÇTİ

Ülkenin ekonomik verilerini açıklayarak yaklaşan tehlikeye dikkat çeken Karamollaoğlu, “453 milyar dolar dış borç, yüzde 63,5 dış ticaret açığı olmuş. Bankalara borcun sizin döneminizde 70 kat arttığını neden söylemiyorsunuz? IMF'ye borcumuz kalmadı deniliyor. Ancak borç batağındayız bunu söyleyen kimse yok. Devletin borcu 1 trilyon lirayı geçti, bütçeye konan para 73,1 milyar lira. Bu da yetmeyecek. Hala borçlanıyorsunuz. IMF’ye borçlanmamak övünmek için yetmez. Bu iktidar Kemal Derviş’in getirdiği ve IMF’nin dikte ettirdiği ekonomik prensiplerle yoluna devam ediyor.” dedi.

“ALLAH AKIL FİKİR VERSİN” DİYORUZ

Karamollaoğlu ekonomideki sıkıntılar bu şekilde devam ederse ekonominin bütünüyle çökebileceğini ve Düyun-u Umumiye’den beter durma gelebileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Gözünüze dizinize dursun..." sözüne değinen Saadet lideri Karamollaoğlu, “Biz de size Allah akıl fikir versin diyoruz. Âmin deyin de bari...” diye konuştu.

“ASFALT VE BETON YENECEK BİR ŞEY DEĞİL”

“Kaynaklarımızı betona gömmeyeceğiz. Asfalt ve beton yenecek bir şey değil. Bu yanlış politikalardan vazgeçin” diyen Karamollaoğlu, “Yolsuzluğa asla izin vermeyeceğiz. Kaynaklarımızın haraç mezat peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Sizin betona harcadıklarınızı biz yatırıma yönlendireceğiz. Bizimle didişmek ve ifadelerimizi çarpıtmak yerine oturun da bunlar ne diyor diye bir düşünün Allah aşkına… Kuvvet ve kudret sahibi ancak Cenab-ı Hak’tır. Bir millet hak ettiği şekilde yönetilir. Milletimize sesleniyorum, lafa değil icraata bakın. İçinde bulunduğumuz sıkıntılara bakın. Köprüler, hızlı trenler, gökdelenler var ama bunların bedelini size ödettirecekler çünkü hepsi bütçeden çıkacak.” ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1532432/karamollaoglundan-cumhurbaskani-erdogana-allah-akil-fikir-versin