Papaz Müsellem: Filistin direnişinin silahına uzanan eller koparılsın

Kutsal Mekanlara Destek İçin İslam-Hıristiyan Yüksek Heyeti üyesi de olan Papaz Manuel Müsellem, Filistin halkına seslenerek "Elindeki tek gerçek silahındır" ifadelerini kullandı.

Filistinlilerin en güçlü silahının kendisine ilham veren, silah taşıyan ve halkının acı çektiğine inanan genç olduğunu kaydeden Müsellem, o gencin kendilerine işgal altındaki kutsal mekanları yeniden kazandıracağını ifade etti.

Fiem'in aktardığına göre Filistin halkının ayağa kalkıp haklarını talep etmeye ve gasp edilen haklarını geri almak için elinden gelen her yolla direnmeye hakkı olduğuna dikkat çekti.

"Evet; silahların birleştirilmesini istiyoruz. Fakat korkakların elinde değil. Bilakis halkları için canlarını feda eden cesur insanların elinde birleşmesini istiyoruz" diyen Müsellem, Filistin direnişinin silahına uzanan elin koparılması gerektiğini söyledi.

Filistinlilerin terörle suçlanmamalarını isteyen Müsellem, güçsüzlere karşı güçlülerin ve işgalcilerin yanında yer alanların terörist olduklarını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'a da seslenen Müsellem, "Terörist sensin. Çünkü uluslararası hukuku herkese eşit şekilde uygulamıyorsun" dedi.

Papaz Müsellem, Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün halk güçlülerin güçsüzlere bir şey vermediğine inandığı için başladığını da kaydetti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1530558/papaz-musellem-filistin-direnisinin-silahina-uzanan-eller-koparilsin