Doğu Perinçek'ten Erdoğan'a çağrı: Suriye düşmanı siyasetten vazgeç

Ulusal Kanal Ana Haber Bülteni'ne telefonla bağlanan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kimyasal saldırı iddialarına verdiği desteği eleştirdi.

Perinçek'in konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Tayyip Erdoğan yönetiminin tutumu ancak gafletle karşılanabilir. Savaşı önlemek istiyorsak ABD'ye karşı bölge ülkeleriyle birlikte bir tutum almamız gerekiyor. Hükümeti de Tayyip Erdoğan'ı da bu konuda ciddi davranmaya davet ediyoruz. Bu tutumlar bölgede Erdoğan'a karşı güvensizlik yaratıyor. Çin, Rusya gibi ele ele verdiği devletler de ona güvenmiyor. Biz bir an evvel Tayyip Erdoğan hükümetinden kurtulmak durumundayız.

"TÜRKİYE HÜKÜMETİ SURİYE DÜŞMANI SİYASETLERDEN VAZGEÇMELİ"

Vatan Partisi bu koşullarda Türkiye'yi yönetir, savaşın dışında tutar. Bölgesel birlikteliğin içinde olur. Buradan AKP'ye ve Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum, inatlarla, kişisel komplekslerle, ciddiyetsiz, oynak siyasetlerle hiç kimsenin Türkiye'nin güvenliğini tehlikeye atmaya hakkı yok. Onun için Türkiye derhal ABD'yi itidale çağırmalı, bu saldırgan tutumlarından vazgeçmeye çağırmalı. Derhal Suriye aleyhtarı kampanyaya son verilmeli. Ve Türkiye hükümeti derhal Suriye düşmanı siyasetlerden vazgeçmeli"

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1529253/dogu-perincekten-erdogana-cagri-suriye-dusmani-siyasetten-vazgec