Oğuzhan 12 milyon Euro'ya serbest kalacak

Beşiktaşlı yıldız Oğuzhan Özyakup sözleşmesindekine koydurduğu özel maddeler nedeniyle 12 milyon Euro'ya serbest kalacağı ortaya çıktı. 4 yıllığına Beşiktaş'a sözleşmeye imza atan Oğuzhan Özyakup, anlaşmaya özel maddeler eklettiğinden dolayıAtletico Madrid, Bayern Münih ya da Arsenal’den teklif gelirse, Oğuzhan 12 milyon Euro'ya serbest kalacak.

Beşiktaş yönetimi, başarılı orta saha oyuncusu Oğuzhan Özyakup ile 4 yıllık sözleşme yenilemişti. Ligin ilk yarısında karşılıklı olarak imzalar atılmış başarılı futbolcu bu durumu, “Kulüp yakında gereken açıklamayı yapar” diyerek beyan etmişti.

2012-2013 sezonunun başında Arsenal’den 500 bin Euro karşılığında transfer edilen yıldız futbolcu, Beşiktaş forması ile son 2 sezonda şampiyonluklar yaşadı. Teknik direktör Şenol Güneş’in takımın başına geçmesi ile adeta kendisini yeniden bulan Oğuzhan Özyakup Beşiktaş ile yenilediği 4 yıllık sözleşmeye özel madde koydurdu. Buna göre Avrupa’nın dev kulüpleri Atletico Madrid, Bayern Münih ve Arsenal’den bir teklif gelirse Oğuzhan Özyakup 12 milyon Euro’ya serbest kalabilecek. Onun dışındaki teklifleri ise yönetim kendisi belirleyecek

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1525532/oguzhan-12-milyon-euroya-serbest-kalacak