Resmi Gazete'de yayımlandı! Gölbaşı'nda kentsel dönüşüm projesi

Bakanlar Kurulu'nun kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanına ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan karara göre, Ankara'nın Gölbaşı ilçesine bağlı Koparan Mahallesi ve Tulumtaş Mahallesi'nde belirlenen alanların, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karar doğrultusunda kentsel dönüşüm içinde yer alan ve harca esas üzerinden belediyeye devredilen Hazineye ait taşınmazların, proje kapsamına yer alan karara göreimar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Bakanlar Kurulu'nun kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanına ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, yayımlanan kroki ile koordinatları belirlenen Gölbaşı ilçesi sınırları içinde bulunan Koparan ve Tulumtaş mahallelerindeki belirlenen alanların, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Bu karar doğrultusunda kentsel dönüşüm ve gelişim projesi içinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1525038/resmi-gazetede-yayimlandi-golbasinda-kentsel-donusum-projesi