Beşiktaş'ın Talisca planı: Önce satacak sonra alacak

Beşiktaş, Talisca'dan vazgeçmiyor. Talisca transferi gündemi oldukça meşgul ediyor. Talisca için Beşiktaş,Çinli bir kulüp ile yapacağı özel protokolle işi bitmeyi hedefliyor. Talisca'yı 40 milyon Euro'ya satacak olan Beşiktaş, gelecek paranın 21 milyon Euro'luk kısmını Benfica'ya ödeyip 19 milyon Euro kâra geçmeyi planlıyor.

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Anderson Talisca'nın bonservisinin alınması için her geçen gün arayışla planlar ortaya atılıyor. Yeni ortaya atılan plana göre,Talisca'yı 40 milyon Euro'ya satacak olan Beşiktaş, gelecek paranın 21 milyon Euro'luk kısmını Benfica'ya ödeyip 19 milyon Euro kâra geçmeyi istiyor.

İki sezondur Kartal'da kiralık olarak forma giyen yıldız futbolcu Talisca'nm 21 milyon Euro olan opsiyon ücretini kullanmak istiyor. İlk olarak Benfica ile görüşüp opsiyonu kullanacaklarını belirtecek.

Beşiktaş'ın şu anda 21 milyon Euro'yu ödeme durumu bulunmuyor. Talisca'nm menajerinden oyuncuyu Çin'e 40 milyon Euro'ya satma garantisi alan Beşiktaş, bir kulüple yapacağı özel protokolle transferine onay verecek. Daha sonra imzalanan özel protokole beraber21 milyon Euro'yu Benfica'nın hesabına yatıracak. Daha sonrasında ise oyuncunun bonservisi Çinli kulübe aktarılacak.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1524724/besiktasin-talisca-plani-once-satacak-sonra-alacak